Вільний роумінг, платежі у Євро, спільні пункти пропуску на кордоні - як Україна почне вступати в ЄC згідно Плану дій Кабміну-2023

Читать на русском

В урядовому документі зпрогнозовано, що вже цього року Київ почне доєднання до SEPA та трансєвропейської транспортної мережі TEN-T, а в грудні почнуться предметні переговори про членство в Євросоюзі

Читать на русском
Вільний роумінг, платежі у Євро, спільні пункти пропуску на кордоні - як Україна почне вступати в ЄC згідно Плану дій Кабміну-2023
Україна виконує рекомендацій Європейської комісії

В урядовому документі зпрогнозовано, що вже цього року Київ почне доєднання до SEPA та трансєвропейської транспортної мережі TEN-T, а в грудні почнуться предметні переговори про членство в Євросоюзі

Предметні переговори про вступ України до Євросоюза мають розпочатися у грудні 2023 року. Про це свідчить План роботи уряду на 2023 рік, що затверджено Кабміном під час засідання 14 березня. Також до цього документу входить дорожня карта дій, які передуватимуть початку переговорів. Тут зокрема розуміються реалізація змін у законодавстві та впровадження реформ на вимогу ЄС. 

“Україна виконує 7 рекомендацій Європейської комісії, які ми отримали минулого року. Тепер: Запускаємо селф-скрінінг нашого законодавства на його відповідність європейському", - йдеться у Плані роботи уряду на 2023. 

Цей план передбачає чотори приоритети, що стосуються саме питання вступу до ЄC:

  • Перегори про членство мають бути розпочати вже цього року.
  • План заходів щодо виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС має бути оновлений найближчим часом.
  • Протягом року буде отриманий роумінговий безвіз, а также транспортний та економічний безвізи. "Хочемо почати процес приєднання до Єдиної зони платежів у євро (SEPA)", - окремо зазначено в документі. 
  • Буде створено офіс програми “Горизонт Європа” в Україні, планується розвивати транс’європейську транспортну мережу (TEN-T) всередині України. Будуємо спільні пункти пропуску на кордоні та інтегруємо нашу митницю.

"Щодо НАТО. Головний пункт – це подальше впровадження стандартів Альянсу. Формування Програми робіт із військової стандартизації на 2024—2026 роки. Поглиблення політичної співпраці між Україною та НАТО для нашої перемоги та подальшої безпеки”, - заявив на засіданні Уряду прем’єр-міністр Деніс Шмигаль.

Що ж і коли має відбуватися?

Ми обрали лише основні реферні точки дорожної карти євроінтеграції. У повному обсязі вона містить чимало завдань до міністерств, відомств та Верховної Ради щодо гармонізації законодавства України та ЄС та посилення зв’язків в усіх сферах: від космосу до ягідництва. Якщо все станеться як гадається, у грудні Україна має змінитися докорінно. 

Березень

Має бути завершено виконання Україною рекомендацій Європейської Комісії від 17 червня 2022 року. Про це Еврокомісія має випустити відповідний висновок. Чекаємо. 

У цьому ж місяці має бути прийнято разом із ЄС План пріоритетних дій щодо посилення імплементації поглибленої та всеосяжної зони вільної торгівлі Україна - ЄС на 2023- 2024 роки.

Травень

Міністерство освіти має створити Офіс програми "Горизонт Європа" в Україні. Робота Офісу сприятиме інтеграції України до Європейського дослідницького простору, а також посилить розбудову нашої країни в межах Плану відновлення України.

Червень

Залучення України до ініціативи Європейського політичного співтовариства. 

Продовження Угоди між Україною та Європейським Союзом про вантажні перевезення автомобільним транспортом по завершенню терміну її дії. 

Крім того, Кабмін має забезпечити участь України у Саміті НАТО, який пройде у Вільнюсі в липні. Очікується, що на ньому Україна отримає додаткові безпекові гарантії. 

Вересень

Проведення Дев'ятого засідання Ради асоціації Україна-ЄС. 

Грудень

Мають розпочатися конкретні переговори про вступ України в ЄС. До цього в країнах Європи має пройти масштабна адвокаційна кампанія та з’явитись висновок Європейської Комісії в рамках Пакету розширення ЄС. 

Нацбанк з Мін’юстом мають опрацювати можливості щодо приєднання України до зони платежів у Євро (SEPA). 

Цього ж місяця очікується Схвалення Рішення Комітету асоціації Україна - ЄС у торговельному складі про внесення змін до Угоди про асоцію з метою створення режиму внутрішнього ринку ЄС в сфері фінансових послуг, роумінгу. А також забезпечення суб’єктів господарювання до ринку публічних контрактів на закупівлю товарів ЄС та України, а також до урядових тендерних закупівель та до тендерів місцевих органів влади. 

Також планується укладення Угоди між україною та ЄС про спрощення митних правил.
Україна має стати частиною транс’європейської транспортної мережі (TEN-Т). Прикордонні з країнами ЄС пункти пропуску мають модернізуватися. 

У грудні має розпочатися програма масштабної дерегуляції в Україні. Відповідають за це майже всі наявні міністерства. 

Як раніше повідомляв Інформатор, прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час засідання уряду назвав ключові пріоритети у роботі на 2023 рік, затвердивши відповідний план дій. Серед головних пунктів плану передбачено безпеку громадян та оборону, адже Україна має справу з цинічним і підступним російським ворогом, який воює з мирним населенням.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.