Викиди у повітря, пожежі лісів, забруднення земель: скільки збитків екології України нанесли росіяни

Фахівці Міндовкілля розробили для визначення розміру збитків нові методики

Викиди у повітря, пожежі лісів, забруднення земель: скільки збитків екології України нанесли росіяни

Російські окупанти завдали збитків українському довкіллю на майже один трильйон гривень. Їх розрахували за трьома показниками: забруднення повітря, земельних і водних ресурсів. Через війну постраждала майже третина всього лісового фонду України.

Про це свідчать підрахунки фахівців Міндовкілля за пів року, передає Інформатор. Через дії окупантів кількість лісових пожеж в нашій країні зросла в рази.

"За пів року війни ми зафіксували понад 2 тисячі випадків знищення живої природи та руйнування наших екосистем. Ми вже передали більше 300 матеріалів правоохоронним органам, які проводять слідчі дії. Загальна сума збитків, які завдала російська федерація, складає понад 962 мільярди гривень. Тобто майже один трильйон гривень", - сказав міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець. 

За його словами, відповідні розрахунки вдалося здійснити завдяки новим методикам, які фахівці Міндовкілля розробили для визначення розміру збитків від забруднення атмосферного повітря, земельних та водних ресурсів. 

"Так, шкода лише від викидів забруднюючих речовин у повітря сягає 923 мільярдів гривень. Шкода ґрунтам та землям перевищує понад 138 мільярдів гривень. А ще будуть окремі методики та розрахунки по збиткам українським лісам, Чорному та Азовському морям, надрам, природно-заповідному фонду", - наголосив Стрілець.

Крім того, 40 українських нафтобаз через ракетні удари окупантів злетіло в повітря, понад 499 тисяч тонн токсичних речовин потрапило в атмосферне повітря. За ці пів року по Україні випустили понад 3,5 тисячі ракет, а це викиди в атмосферне повітря та забруднення земель. Під час всіх вибухів, які були на території нашої держави, у повітря вилетіло 46 мільйонів тонн забруднюючих речовин. Через війну постраждала майже третина всього лісового фонду України. Кількість лісових пожеж зросла в рази. Торік в Україні була лише одна масштабна пожежа площею більше 5 гектарів. Цьогоріч таких уже понад 100.

Джерело: Міндовкілля
Джерело: Міндовкілля

Як зауважив Стрілець, шкода рослинному світу та лісам орієнтовно становить 183 мільярди гривень. 

"20% природоохоронних територій уражені війною. В зоні ризику – 2,9 мільйонів гектар територій Смарагдової мережі та 17 Рамсарських об’єктів площею більше 600 тисяч гектар. Росіяни окупували 8 наших заповідників і 12 національних природних парків. росіяни показали, що таке життя під окупацією. Так, практично 80% території нацпарку "Святі гори" знищено. У травні Кінбурнська коса цілий тиждень горіла через бойові дії. Там горіли реліктові ліси. В окупованій "Асканії Новій" зараз гуманітарна криза. І цей перелік можна продовжувати”, - додав Стрілець.

Джерело: Міндовкілля
Джерело: Міндовкілля

 

Джерело: Міндовкілля
Джерело: Міндовкілля

 

Джерело: Міндовкілля
Джерело: Міндовкілля

Команда Міндовкілля продовжуватиме обрахунок збитків природі від російської агресії.

"Ми чітко розуміємо, що це важливо для формування судових позовів проти росії та для отримання українським народом компенсації за шкоду довкіллю", - резюмував Стрілець. 

Нагадаємо, в Україні через війну вигоріло понад 1,5 млн гектарів лісів та полів. Крім того, окупанти нанесли екології України понад 250 мільярдів гривень збитків.

Також Інформатор писав, що Україна вводить європейський підхід до поводження з відходами. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube