Відставка Залужного: Кулеба спрогнозував реакцію Заходу у випадку звільнення головкома ЗСУ

Читать на русском

В МЗС України заявили, що розколу між політиками й військовими не буде навіть у випадку ймовірної відставки головнокомандувача Валерія Залужного

Читать на русском
Залужний, Кулеба
Дмитро Кулеба, Валерій Залужний

В МЗС України заявили, що розколу між політиками й військовими не буде навіть у випадку ймовірної відставки головнокомандувача Валерія Залужного

Дмитро Кулеба, міністр закордонних справ України, вважає, що можлива відставка головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного не означатиме розкол у військових зусиллях України. Західні партнери, на думку Кулеби, поставляться з розумінням до такого рішення. На відносинах з Україною та допомозі у війні з росією заміна Залужного не позначиться. 

Думками про заміну Залужного Кулеба поділився з виданням Reuters. Міністр заспокоїв захід, що в українському політикумі та командуванні нібито немає напруження. 

"Ми можемо дискутувати про тактику всередині команди, але ми всі об'єднані навколо нашої стратегічної мети – поразки росії в Україні та відновлення територіальної цілісності та суверенітету України. Наразі стосовно стратегічної мети усередині військово-політичного керівництва взагалі немає дискусій", - сказав він. 

Очільник МЗС також заперечив припущення, що зміни в уряді позначаться на відносинах України з іноземними партнерами. Кулеба вважає, що партнери виконають свої зобов'язання, Україна буде й надалі отримувати допомогу і підтримку. 

Що кажуть на Заході 

Водночас низка західних ЗМІ пише про інший настрій у країнах-союзниках щодо планів Володимира Зеленського змінити вище військове керівництво. Деякі видання прямо вказують, що лідери й уряди деяких держав роздратовані чутками про відставку головкома, яка може статися з дня на день. 

Financial Times стверджує, що ймовірна відставка Залужного викликає занепокоєння: партнери хвилюються, що таке рішення матиме негативні наслідки для загальнонаціональної єдності українців. Застереження викликають також кандидатури, які можуть стати на заміну Залужному. Про Олександра Сирського пишуть, що він наближений до Зеленського, а Буданов - недосвічений. Томі ці два найімовірніші кандидати на заміну Залужному не дуже подобаються Заходу. Німецька агенція Bild заявляє, що і Буданов, і Сирський виступають проти цього рішення.

Видання Washington Post зазначає, що Офіс президента України повідомив Вашингтон, що це може трапитися. А Times повідомляє, що Зеленський під тиском воєначальників та міжнародних партнерів відмовився від попереднього задуму. Однак радник президента США з питань національної безпеки Джейк Салліван заявив, що Київ сповістив Білий дім про зміни, але запевнив, що Америка у це втручатися не буде. 

Чутки про звільнення Залужного з'явились 29 січня - рішення нібито вже є, але указ не підписаний. Президент України Володимир Зеленський підтвердив, що розмірковує про заміну головнокомандувача ЗСУ. Розбіжності між ним і Залужним з'явились давно, а у публічний простір інформація потрапила у листопаді 2023 року. Від того часу інформація про те, що готується відставка Залужного, хоч і сприймається суспільством негативно, але вже нікого не дивує і в принципі всі чекають фіналу цієї історії.  

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.