Відомий російський олігарх хвалився, що став власником медіахолдингу Forbes - The Washington Post

Читать на русском

Магомед Мусаєв нібито заволодів усією світовою групою Forbes - однак і ЗМІ, і бізнесмен це спростовують

Читать на русском
Російський олігарх міг заволодіти виданням Forbes
Магомед Мусаєв міг заволодіти виданням Forbes

Магомед Мусаєв нібито заволодів усією світовою групою Forbes - однак і ЗМІ, і бізнесмен це спростовують

Російський олігарх Магомед Мусаєв у приватних розмовах зі своїми партнерами по справах стверджував, що повністю заволодів усім глобальним медіахолдингом Forbes. Будучи власником російської франшизи, він заявляв, що відтепер нібито є тіньовим хазяїном всього світового бренду. Мусаєв наче навіть називав це "угодою всього життя". 

Про це пише видання The Washington Post. Журналісти посилаються на власні джерела, а також на п'ять аудіозаписів і відеозапис, на яких бізнесмен говорить про угоду.

Так, йдеться про розмову між Мусаєвим та його бізнес-партнерами, яка нібито мала місце в червні поточного року. Там він заявляв, що уклав найважливішу угоду за всю свою кар'єру.

"Я щойно купив глобальний Forbes", - нібито сказав Мусаєв одному зі своїх партнерів.

Він мав на увазі саме Forbes Media Group. До її складу входить американське видання журналу, яке й найвідомішим та найвпливовішим в даному холдингові. 

"Ви ж розумієте, коли у вас в руках ключ від найавторитетнішого світового бренду, цей ключ відкриє мені доступ до будь-кого", - говорив також Мусаєв.

За даними журналістів, бізнесмен знову та знову повторював це твердження. На відеозаписі, на який посилаються журналісти, російський олігарх називає "офіційним обличчям" угоди бізнесмена Остіна Рассела. Причетність же самого Мусаєва мала залишатися в тіні. 

Що кажуть в Forbes 

Американські журналісти звернулися до Остіна Рассела за коментарем. Бізнесмен повністю заперечив будь-яку свою причетність до цієї справи.

"Немає жодного долара капіталу (у Forbes - ред.) від жодного... російського громадянина або юридичної особи, включно з Мусаєвим", - стведжує Рассел.

Також ЗМІ попросили коментар в самого олігарха. Той досить емоційно відповів, що дана інформація є "абсолютною нісенітницею" та "жахливим міфом". Мусаєв також заперечив, що міг вихвалятися перед своїми партнерами покупкою Forbes. Втім, бізнесмен не відповів на подальші прохання прокоментувати плівки.

"У травні видання Axios повідомило, посилаючись на двох неназваних осіб, що Мусаєв залучив Рассела до процесу придбання Forbes, хоча воно не називало Мусаєва інвестором або покупцем. Два керівники, знайомі з ситуацією, повторили це твердження в інтерв'ю The Post", - пишуть журналісти.

В свою чергу, коментар з приводу справи надав і російський директор з розвитку Forbes Дмитро Озман. У спілкуванні з журналістами чоловік заявив, що нічого не знає про продаж усього глобального медіахолдингу Мусаєву. 

"Я керую... піаром російського Forbes, всередині про угоду нам нічого не відомо. В особистій розмові він (Мусаєв - ред.) не коментує це питання", – сказав Озман.

Станом на зараз не зовсім зрозуміло, що за епопея відбувається навколо Forbes та Мусаєва. Досить ймовірно, що це є елементом якихось внутрішніх конфліктів та процесів в самому холдингові та/або навколо бізнесу Мусаєва.

В будь-якому разі, навіть якщо все, що пишуть журналісти - правда, то ця угода все одно виглядає дуже дивною. Підставне обличчя з паспортом громадянина США купує переважну більшість акцій світової медіагрупи (а це коштуватиме близько 700 мільйонів доларів), при цьому гроші на це отримує від іноземного інвестора, та ще й російського. Навряд чи регуляторні та моніторингові органи Сполучених Штатів пропустили б подібну бізнес-аферу. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.