Катя Чилі вважає, що у центрі української столиці повинен бути символ українського Різдва
Відома українська фолк-співачка Катя Чилі (Катерина Боголюбова) засудила встановлення у центрі Києва ханукального світильнику (ханукії, або менори Хануки). Вона назвала її "символом інших народів" та порадила встановити в центрі столиці символ українського Різдва. Її допис у соцмережах викликав багато суперечок.
"У центрі української держави в столиці України, під час війни за Україну, має бути встановлений символ українського Різдва. Не інші символи. І не символи інших народів. За всієї толерантності, поваги і пошани. Повага насамперед має бути до своєї землі, до свого народу і до своїх традицій, які охороняють цю державу і народ", — написала українська співачка у своєму Facebook.
Після цього вона розширила свою думку у відповідь на перші коментарі. Чилі зазначила, що коли колоніальна держава завойовує землю, то насамперед встановлює в центрі свій прапор і символ. Таким чином вона дала зрозуміти, що вважає ханукію в центрі Києва чимось колоніальним стосовно України.
Менше ніж за добу під дописом були сотні коментарів та реакцій. Багато українців засуджує співачку за ксенофобію та антисемітизм. Зокрема, у неї цікавилися, а що ж таке "український символ Різдва" та хто, на її думку, за національністю був Ісус. Проте багато було й тих, хто підтримав її заяву.
Ханука, також відоме як Свято вогнів – юдейське свято, встановлене на згадку про очищення Єрусалимського Храму, освячення жертвовника та поновлення храмової служби. Відзначається протягом восьми днів. Свято символізує перемогу світла над темрявою.
Символом свята є традиція запалювати вогні ханукії – особливого дев'ятисвічника, щодня збільшуючи кількість свічок у ньому. Існують кілька пояснень походження назви свята. Видатний рабин Шмуель Ейдельс пов'язує походження назви Ханука з освяченням жертвовника.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.