Відлуння імперської політики росії. В Кабміні хочуть перейменувати місто Запоріжжя

Читать на русском

Назва може не відповідати мовним стандартам, або ж може бути пов'язане з імперською політикою росії

Читать на русском
Запоріжжя
Запоріжжя опинилося в переліку населені пункти рекомендується перейменувати

Назва може не відповідати мовним стандартам, або ж може бути пов'язане з імперською політикою росії

Національна комісія зі стандартів державної мови рекомендує розглянути перейменування міста Запоріжжя. Причина - назва може не відповідати мовним стандартам, або ж може бути пов'язане з імперською політикою росії. Точне обґрунтування — не вказано.

Запоріжжя опинилося в опублікованому на сайті комісії переліку з 1400 міст та сіл. Наведені в переліку населені пункти рекомендується перейменувати на виконання закону "Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії".

Тепер Запоріжжя входить до переліку назви сіл, селищ, міст області, які "можуть не відповідати лексичним нормам української мови", або стосуватися російської імперської політики.

Комісія рекомендує обґрунтувати "доцільність збереження поточної назви або запропонувати нову назву".

Тепер у місцевої влади є 6 місяців, аби довести про доцільність обласного центру або запропонувати свою назву. Якщо вони цього не зроблять, парламент змінюватиме назву міста за рішенням цієї комісії.

Перелік міст та сіл, які рекомендується перейменувати на виконання закону "Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії"
Перелік з 1400 міст та сіл, які рекомендується перейменувати

Чим займається ця комісія

Національна комісія зі стандартів державної мови є центральним органом виконавчої влади і має великий вплив на зміну топонімів, діяльність її спрямовується та координується Кабміном.

Висновок Нацкомісії зі стандартів державної мови щодо відповідності пропозицій стандартам державної мови є обов’язковим для врахування при прийнятті рішень про перейменування відповідного географічного об’єкта. Це, зокрема, вказано в законі "Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії". Голова комісії — Володимир Мозгунов.

Нагадаємо, раніше в рамках деколонізації запропонували перейменувати Новомосковськ Дніпропетровської області.

У квітні Зеленський підписав закон про деколонізацію та заборону імперської пропаганди рф. Згідно з документом, забороняється використовувати у назвах топонімів, юридичних осіб та об’єктів права власності імперську символіку рф, а також її культурні та історичні місця, дати, події та населені пункти.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.