Видають себе за поліцію і банки: у Нідерландах на українців масово полюють російські телефонні шахраї

Схема шахраїв типова: вони представляються працівниками служб безпеки або банків і вимагають надати банківські реквізити, логіни від онлайн-банкінгу або паролі

У Нідерландах на українців масово полюють російські телефонні шахраї
У Нідерландах на українців масово полюють російські телефонні шахраї

Українська діаспора у Нідерландах фіксує хвилю шахрайських дзвінків від російськомовних аферистів, які видають себе за співробітників поліції, банківських установ чи Інтерполу. Зловмисники мають доступ до імен та прізвищ жертв, що створює ілюзію довіри, й намагаються отримати конфіденційні банківські дані. Влада закликає категорично не передавати жодної інформації телефоном.

Про це повідомляє платформа RefugeeHelp. Зазначається, що схема шахраїв типова: вони представляються працівниками служб безпеки або банків і вимагають надати банківські реквізити, логіни від онлайн-банкінгу або паролі. Іноді аферисти пояснюють це необхідністю "перевірити підозрілу активність", "захистити гроші від викрадення" або навіть погрожують кримінальними наслідками. Усе це — цілеспрямована маніпуляція, що грає на емоціях і страхах переселенців.

Представники RefugeeHelp повідомляють, що випадки шахрайства вже зафіксовані у кількох муніципалітетах Нідерландів. Особливо зловмисники активізувалися в останні тижні, а кількість звернень постраждалих зростає.

Платформа RefugeeHelp наголошує: "будь-який запит на особисту або фінансову інформацію телефоном – це "червоний прапорець"". Жоден державний орган, банк чи міжнародна структура не буде вимагати такі дані через телефонні дзвінки.

Рекомендації від організації та місцевої поліції:

  • Ніколи не надавайте конфіденційну інформацію під час дзвінка, навіть якщо вас називають на ім'я.
  • Не переходьте за посиланнями з повідомлень або смс від незнайомців.
  • Одразу повідомляйте про підозрілі дзвінки до поліції або на онлайн-сервіс боротьби з шахрайством — Fraud Helpdesk.
  • Попереджайте інших українців у вашому центрі про можливі шахрайські схеми.

Варто пам’ятати, що навіть якщо дзвінкий голос називає ваше ім’я, це не гарантія його офіційного статусу. Шахраї мають доступ до різних баз даних і можуть видавати себе за будь-кого.

Найбільше шахрайств в Україні саме в Інтернеті

У 2024 році понад 83% усіх шахрайських операцій в Україні відбулося в Інтернеті, і це – не просто цифра, а реальна загроза, яка щодня торкається тисяч користувачів. За даними НБУ, саме онлайн-шахрайство спричинило 93% загальної суми збитків, а середня сума однієї незаконної операції зросла на 51% — до 4 761 грн.

Приміром, слідчі Святошинського УП ГУ НП у Києві нещодавно повідомили про підозру двом молодикам, які під виглядом комп’ютерних майстрів ошукували літніх киян. Дії підозрюваних кваліфіковані за ч. 4 ст. 190 КК України, а саме як шахрайство, вчинене у великих розмірах.

Читайте нас у Facebook

Image
Оперативні новини: Україна, світ, війна. Підпишись 👇

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Україна на часі Youtube
Інформатор у
телефоні 👉
Завантажити