Вибори в Україні: у ЦВК обговорили, за якими правилами обирати Верховну Раду

Читать на русском

Перші вибори після закінчення війни будуть відбуватися, скоріш за все, за пропорційною системою із закритими списками. Хоча це не найкращий варіант.

Читать на русском
вибори, ЦВК, голосування
Перед виборами потрібно вирішити багато питань

Перші вибори після закінчення війни будуть відбуватися, скоріш за все, за пропорційною системою із закритими списками. Хоча це не найкращий варіант.

Україна вже готова до пропорційної виборчої системи з відкритими списками, яка є найкращим варіантом. Про це заявив голова Центральної виборчої комісії Олег Діденко. Однак ця система виборів потребує доопрацювання та усунення обмежень, які роблять її умовно відкритою. 

Однак після закінчення війни, як виняток, найбільш сприятливою є пропорційна система із закритими списками. За словами Олега Діденко, це краще з точки зору адміністрування виборів. У ЦВК вважають, що не "варто експериментувати й запроваджувати щось абсолютно нове, що досі не застосовувалось". 

«Повоєнні вибори й так будуть надзвичайно складними. Тож дуже важливо забезпечити довіру до їх результатів та формування легітимних органів влади. Україна буде проходити етап відновлення і багато залежатиме від того, наскільки довірятимуть владі в нашій країні і далеко за її межами», - розповів голова ЦВК під час дискусії про майбутнє виборчої системи.

Як заявив Олег Діденко, важливо, щоб виборчий процес був спрямований на об’єднання країни. Він має забезпечити представництво всіх територій.

«В постконфліктному суспільстві, яке матиме величезний запит на справедливість, вагоме значення має застосування виборчої системи, яка зводить до мінімуму можливості зловживань та фальсифікацій. Бажано, щоб виборча система буда достатньо простою, а точніше – зрозумілою для виборців, адже часто для людини «не розумію означає не довіряю», - вважає голова виборчої комісії.

На перших виборах після війни важливим будуть безпека, зруйнована інфраструктура, велика кількість українців, які тікали від війни за кордон та пов’язані з цим неактуальні списки виборців. Олег Діденко розповів, що зараз у ЦВК працюють над тим, щоб знайти шляхи подолання цих викликів.

Нагадаємо, що 6 листопада президент Володимир Зеленський заявив, що за умов воєнного часу розмови про можливе проведення виборів у 2024 році є недоцільні. 

«Усі ми бачимо, що зараз не час для широких святкувань чи інших зухвалих речей у тилу, які неприйнятні в час війни і тим більше тоді, коли армія, коли всі наші сили оборони живуть зовсім іншими емоціями: болем, боями, втратами, але і здобутками - здобутками для України. І всі ми розуміємо, що зараз, у воєнний час, коли є безліч викликів, абсолютно безвідповідально - якось так… легковажно та граючись вкидати в суспільство тематику виборів», - наголосив Зеленський.

Інформатор писав, що у ЦВК розповіли що буде з Зеленським, якщо вибори в Україні не проведуть навесні.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.