Що буде з Зеленським, якщо вибори в Україні не проведуть навесні, розповіли в ЦВК

Читать на русском

Питання виборів регулюються чинним законодавством України

Читать на русском
Президент Володимир Зеленський
Президент виконує свої повноваження до вступу на посаду новообраного глави держави - Конституція України

Питання виборів регулюються чинним законодавством України

Тема виборів в Україні під час повномасштабної війни останнім часом обговорюється і політиками, і суспільством. Днями Володимир Зеленський заявив, що зараз «абсолютно безвідповідально» вкидати у суспільство тематику виборів. Тепер своє слово сказали в ЦВК.

Заступник голови Центральної виборчої комісії Сергій Дубовик повідомив, що чинний президент України Володимир Зеленський виконуватиме свої повноваження до отримання результатів наступних виборів та вступу на посаду новообраного глави держави.

Він зазначив, що за планом вибори президента мають відбутися у березні наступного року, проте ЦВК не отримувала жодної інформації про можливу організацію електоральної кампанії.

Більше того, згідно з графіком, виборчий процес має розпочатися наприкінці грудня. При цьому це навряд чи можливо буде здійснити, оскільки Верховна Рада, швидше за все, продовжить воєнний стан до середини лютого.

«Згідно з чинним законодавством України, будь-які вибори у воєнний час, під час оголошення воєнного стану не проводяться. Тому жодних повідомлень чи будь-яких речей ЦВК не тільки не отримала, а й не могла отримати. Ми є незалежним виборчим органом, керуємося виключно законом. Вибори, зокрема, президента України, призначаються постановою Верховної Ради. Ви і я не бачили ні проєкту такої ухвали, ні будь-яких інших офіційних документів», – сказав Дубовик.

Представник ЦВК додав, що «хоч би скільки було спекуляцій на цю тему», у Конституції зазначено, що президент виконує свої повноваження до вступу на посаду новообраного глави держави. Те саме стосується і Верховної Ради.

«Решта – це політичні спекуляції щодо закінчення повноважень, переходу якихось повноважень. Конституція чітко дає відповіді ці питання. Закон про воєнний стан чітко визначає, що під час воєнного стану вибори не проводяться. Іншого поки що немає, змін до законодавства немає. Тобто немає підстав принаймні юридичних говорити про щось зараз», – зауважив Дубовик.

Як в США відреагували на слова Зеленського про вибори

Сполучені Штати з розумінням ставляться до позиції президента України Володимира Зеленського, який нещодавно заявив, що проводити вибори у воюючій країні "не на часі". У Держдепартаменті США нагадали, що майже 20% території України окуповані росіянами. Також там зазначили, що мільйони українців були переміщені через війну та багато з них знаходяться за кордоном.

Водночас Держдеп підкреслив, що підтримує Україну не тільки у її боротьбі проти окупантів. Мова йде також про збереження демократії в державі в умовах війни. Про це під час брифінгу 7 листопада заявив представник Держдепу Ведант Патель.

"Я вважаю, що важливо пам’ятати, що Україна перебуває в такому становищі (в якому проводити вибори складно або неможливо - ред), оскільки росія продовжує вести повномасштабну незаконну війну проти України. Україна та її народ борються за виживання. У контексті виборів також важливо пам’ятати, що майже 20 відсотків території України окуповані, а десятки мільйонів її громадян переміщені (...) Крім того, Росія продовжує щоденні бомбардування цивільної інфраструктури по всій Україні", - заявив Патель, коментуючи слова Зеленського стосовно виборів.

США чітко заявили Україні про зобовʼязання підтримувати її "не лише в боротьбі", а й у "обережному та конституційному підході до підтримки міцності демократії у воєнний час". Також Держдеп звернув увагу, що вибори в України узгоджуються з Конституцією, і останнє слово в цьому питанні саме за українцями.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.