Для впровадження онлайн-виборів необхідні зміни до чинного виборчого законодавства
В Україні проведення онлайн-виборів вимагає злагодженої роботи різних органів влади, змін до законодавства і технічної готовності. Наразі формальних підстав для проведення електронного голосування немає. Про це повідомили в Мінцифри, пише видання Speka.
Мінцифри забезпечує технічні можливості для надання послуг в електронній формі через портал «Дія» та відповідає за інформаційну взаємодію між державними реєстрами і системами органів влади. Проте саме рішення щодо запуску нових електронних сервісів ухвалюють інші відомства відповідно до чинного законодавства.
Організація і проведення виборів — виняткова компетенція Центральної виборчої комісії (ЦВК). ЦВК діє на основі Конституції України й інших законів і має повноваження проводити вибори президента, народних депутатів, депутатів місцевих рад і голів громад.
Для впровадження онлайн-виборів необхідні зміни до чинного виборчого законодавства. Наразі формальних підстав для проведення електронного голосування немає. Якщо відповідні проєкти нормативно-правових актів будуть розроблені, їх розглянуть у порядку, визначеному законом.
11 квітня Кабінет міністрів ухвалив низку кадрових рішень, звільнивши та призначивши посадовців у центральних органах виконавчої влади, а також погодив призначення та звільнення голів районних державних адміністрацій у Києві. Про це повідомляв представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук. Зокрема, Урядом було ухвалено наступні кадрові рішення:
Звільнено:
Призначено:
Погоджено призначення:
Погоджено звільнення:
Остаточне рішення за президентом, який затверджує керівників РДА відповідними указами. Також повідомляється, що тимчасово виконання обов’язків Голови Державного агентства України з питань кіно покладено на Александрова Максима Івановича.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.