Верховна Рада встановила чіткі критерії до відбору підручників

Також законопроект впроваджує обов'язкову експертизу навчальної літератури

Верховна Рада встановила чіткі критерії до відбору підручників

Верховна Рада України схвалила законопроект № 5465. Він передбачає чіткі критерії щодо відбору шкільних підручників.

Про це повідомляє Інформатор з посиланням на трансляцію засідання ВР .

Документ підтримав 301 депутат.

У документі зазначені:

  • перелік повноважень Міністерства освіти і науки щодо забезпечення якості навчальної літератури;
  • перелік принципів, яким повинна відповідати навчальна література, яка використовується у навчальних закладах;
  • явища, які неприпустимі у навчальній літературі: академічний плагіат, фальсифікація і фабрикація, дискримінаційні висловлювання.

Також законопроект впроваджує обов'язкову експертизу навчальної літератури,яка виготовляється за рахунок державного бюджету, на предмет відповідності вимогам законодавства.

До слова, також можна ініціювати експертизу навчальної літератури, яка виготовляється на кошти фізичних і юридичних осіб і використовується у навчальних закладах, на предмет відповідності вимогам законодавства. При цьому навчальна література, яка за результатами експертизи визнана невідповідною вимогам законодавства, не може використовуватися під час освітнього процесу.

За цей рік в Україні було багато повідомлень від батьків, вчителів і навіть учнів,які надсилали фото своїх підручників з помилками або з явними дурницями.

"Мені написала учениця 10 класу. У підручнику з англійської мови авторства Карпюк наполегливо стверджують, що каденції президента і Верховної Ради 4 роки, а Президентом України можна стати у 30 років. Адміністративних одиниць в підручнику то 24 з Кримом, то 25, але з Києвом і Севастополем.

Коли учениця звернула увагу на ці помилки, то вчителька не знала, скільки ж насправді триває каденція президента і парламенту, і скільки років людині повинно виповнитися, щоб балотуватися на главу держави (і це питання окремого обговорення). Але найсумніше , що при цьому частина учнів почали підтримувати варіант, описаний у підручнику. Ну логічно, тому як в підручнику "поганого не напишуть".

На наступному уроці англійської була контрольна з аудіювання. І на записи знову ж прозвучала інформація, що термін повноважень ВР 4 роки, а президентом можна стати у 30 років. Учні вже запам'ятали неправдиві цифри, вчителька їх не спростовує", - заявила Інна Совсун,депутатка ВР, про один з таких інцидентів, зв'язкових зі шкільними підручниками

Раніше ми розповідали про те, як історики помітили, що у підручниках з історії України для 9 та 10 класів опублікували карти нашої країни без окупованого РФ Криму. У той же час в електронній версії підручника як для 9-х,так і для 10-х класів український півострів є. Міністерство освіти, і науки назвали цю помилку прикрою і доручили видавництву її виправити.

Також писали про скандальний підручник з хімії,в якому радили пити соду для профілактики і лікування раку. До речі, у міністерстві освіти цю історію назвали дискредитацією .

Крім того, днями у підручнику з української мови для 10-х класів виявили раптову «пасхалку». У розділі, де розглядаються плюси і мінуси шкільної форми є посилання, при переході за яким браузер видає порносайт.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал,щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live.Підписатися на канал у Viber можна тут

 

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube