Якщо закон вступить в силу, арештовані гроші підприємства можна буде витрачати на заробітну плату
ВР за основу підтримала законопроєкт №12271 "Про виконавче провадження" щодо державної підтримки та економічного відновлення ракетно-космічної галузі в умовах воєнного стану. Його мета - підтримка державних підприємств, зокрема "Південмашу" через тимчасове обмеження виконавчих дій та арешту майна. Про це повідомила народний депутат Ірина Геращенко.
“Тобто, законодавчо фіксується дозвіл на тимчасове зупинення примусового виконання рішень щодо держпідприємства "Південмаш" до припинення воєнного стану. Цей законопроєкт підтримали 241 депутат. Він має багато корупційних ризиків, дозволяє використовувати кошти і майно під арештом, тому готуємо поправки до 2 читання”, - написала Ірина Геращенко.
Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про виконавче провадження" щодо державної підтримки та економічного відновлення ракетно-космічної галузі в умовах воєнного стану було внесено народним депутатом Михайлом Соколовим 2 грудня 2024 року.
“Внаслідок бойових дій на території України величезна кількість суб’єктів господарювання незалежно від форми власності втратили можливість нормального ведення своєї господарської діяльності. Окупація ворогом українських територій, знищення активів державних підприємств, загибель персоналу – ось далеко невичерпний перелік проблем, з якими стикнулися підприємства ракетно-космічної галузі після 24 лютого 2022 року. Потреба у відновленні, забезпеченні перенесення виробництва у безпечні регіони України та швидке його налагодження на нових виробничих майданчиках – не всім підприємствам, установам та організаціям це є доцільним механізмом реагування на кризові ситуації. Доступність фінансових ресурсів та інтенсифікації економічної діяльності для ведення бізнесу, забезпечення заробітної плати працівника, сплати податків державі – це інший шлях для вирішення першочергових потреб підприємств, особливо тих, які не в змозі перенести виробництво на інші майданчики, але від яких в силу державних замовлень вимагають прискорення виробництва. До таких виробництв відноситься оборонно-промисловий комплекс, який виконує державні замовлення на виготовлення ракетно-космічної техніки та технологій оборонної продукції”, - йдеться у пояснювальній записці.
Соколов підкреслює, що всі ці проблеми спостерігаються в роботі державного підприємства «Виробниче об’єднання «Південний машинобудівний завод імені Макарова», яке, незважаючи на руйнування від регулярних ракетних обстрілів та заподіяні збитки, всі бюджетні призначення та отримані кошти направляє виключно на виконання державних контрактів у сфері оборони, проте погашення наявної заборгованості із заробітної плати з цих надходжень не дозволяється.
“А єдиним реально можливим способом як серйозного збільшення кількості, так і покращення якості виготовлення вітчизняних ракетоносіїв є посилення державної підтримки програм, спрямованих на збільшення основного фінансового ресурсу державного підприємства «Виробниче об’єднання «Південний машинобудівний завод імені Макарова». Незважаючи на руйнування від регулярних ракетних обстрілів та заподіяні збитки, всі бюджетні призначення та отримані кошти державне підприємство «Виробниче об’єднання «Південний машинобудівний завод імені Макарова» направляє виключно на виконання державних контрактів у сфері оборони, проте погашення наявної заборгованості із заробітної плати з цих надходжень не дозволяється. Крім того, вкрай важливо не допустити скорочення обсягів замовлень на ракетно-космічну продукцію”, - зазанчають автори закону.
Проєктом Закону пропонується доповнити пункт 103 розділу XIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про виконавче провадження» тимчасовими нормами, які стосуються об’єктів державної власності та діятимуть на період дії воєнного стану, зокрема передбачивши, зупинення вчинення виконавчих дій та заходів
примусового виконання рішень (у тому числі накладення арешту на майно та кошти), для державного підприємства «Виробниче об’єднання Південний машинобудівний завод імені О.М. Макарова».
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.