Верховна Рада планує ввести автоматичне покарання за несвоєчасне подання декларацій

Відповідальність буде наставати незалежно від того, були у суб’єкта декларування поважні підстави подати електронну декларацію із запізненням або ні

Верховна Рада
В Україні будуть автоматично карати посадовців за несвоєчасне подання декларацій. Фото: instagram.com/verkhovna_rada_of_ukraine

10 серпня парламент ухвалив за основу законопроєкт 9587-д, спрямований на зміну правил покарання посадовців за несвоєчасне подання декларацій. Зміни впроваджують шляхом надання повновань НАЗК виносити постанови про адмінправопорушення навіть без відповідного протоколу. Якраз незабаром в Україні відновлять обов’язкове декларування для чиновників, депутатів та суддів. 

Про це йдеться у матеріалі “Судово-юридичної газети”. За словами авторів, документом вони вносять зміни до КУпАП, які дозволять “спростити та автоматизувати” оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення за статтею 172-6 КУпАП.

Відповідні зміни впроваджують шляхом надання повноважень НАЗК з винесення постанов у справах про адмінправопорушення без складання протоколу про правопорушення за статтею 172-6 КУпАП (Порушення вимог фінансового контролю). Зі статті 172-6, яка встановлює відповідальність за несвоєчасне подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, викреслюють умову “без поважних причин”.

Таким чином, відповідальність наставатиме незалежно від того, чи були у суб’єкта декларування поважні підстави подати електронну декларацію із запізненням, чи ні. Карається відповідне адмінправопорушення штрафом від 850 до 1700 грн.

Депутати хочуть врегулювати питання внесення прізвищ чиновників до Реєстру корупціонерів. Якщо особа сплачує штраф на виконання постанови по справі про адміністративне правопорушення винесеною посадовою особою Національного агентства без оскарження, то відомості про неї не вносяться до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення. Депутати також хочуть обмежити строк зберігання відомостей в Реєстрі корупціонерів. Він становитиме щодо:

  • відомостей про притягнення до дисциплінарної або цивільно-правової відповідальності фізичної особи за вчинення корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень – 1 рік;
  • відомостей про накладення адміністративного стягнення на фізичну особу за вчинення корупційного або пов’язаного з корупцією правопорушення – 1 рік;
  • відомостей про притягнення до кримінальної відповідальності фізичної особи за вчинення корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень – до погашення або зняття судимості з особи, але не менше 5 років;
  • відомостей про юридичних осіб, до яких застосовано заходи кримінально-правового характеру у зв’язку з вчиненням корупційного правопорушення – 5 років.

Е-декларування в Україні

26 липня у Верховній Раді зареєстрували законопроект про повернення обовʼязкового декларування доходів чиновниками та тими, хто претендує на відповідні посади. Про це йдеться у картці законопроекту №9534.

27 липня Верховна Рада у першому читанні підтримала законопроєкт №9534. “За” проголосували 299 обранців.

Україна у Меморандумі з МВФ зобов’язалася повернути е-декларування до 1 серпня 2023 року. Окрім цього домовленностями передбачене відновлення функції НАЗК перевіряти декларації про активи чиновників Також у Меморандумі є зобов'язання забезпечити автоматичне внесення інформації з інших пов'язаних баз даних та реєстрів із збереженням зобов'язання чиновника щодо правдивого та заповнення спрощених декларацій у період дії воєнного стану - цю вимогу державі необхідно виконати до жовтня 2023 року.

Також ми писали, посол ЄС в Україні Матті Маасікас також закликав поновити е-декларування згідно з рекомендаціями Єврокомісії.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube