Укроборонпром почав виготовляти аналоги шахедів: якою буде їхня дальність польоту

Читать на русском

Збройні сили України вже використовують та роблять замовлення на дрони цього типу

Читать на русском
Герман Сметанін, українські дрони
Укроборонпром почав виготовляти аналоги шахедів

Збройні сили України вже використовують та роблять замовлення на дрони цього типу

Україна буде виробляти аналоги "шахедів". В Укроборонпромі заявили, що вже поставили нову модель дрона-камікадзе на серійне виробництво. ЗСУ вже замовляють їх для виконання бойових завдань на лінії фронту. Також було налагоджено створення FPV-дронів підприємцями, яким концерн видав ліцензії на створення виробничних потужностей. 

Про це повідомив генеральний директор  Укроборонпрому Герман Сметанін в інтерв’ю Європейській правді. За його словами, в Україні існують навіть більш потужні моделі, які за характеристиками схожі на "Shahed 136".

Він також навів деякі деталі щодо нової розробки. За його словами, рекордна дальність цього типу БпЛА склала 1000 кілометрів. 

"В Україні багато державних та приватних виробників. У нас є аналог "шахеда", а є і більш потужні моделі, бо "шахеди" так далеко не літають. Ми зараз зосередились на виробництві більш складних та дорогих проєктів з високими характеристиками", – наголосив Сметанін.

Окрім того, посадовець наголосив, що вони виробляють цей дрон у кооперації з іноземними партнерами. З якими країнами йде співпраця він не повідомив, однак, наголосив, що дрони вже літають та вибухають. 

Також він розповів, що в Україні вже почали створення трьох моделей FPV-дронів. Їх виробляють приватні компанії. 

"FPV-дронів зараз потрібно дуже багато. Ми допомагаємо приватним фірмам масштабувати їхні розробки. Підписали ліцензійні угоди з трьома великими компаніями на виробництво їхніх моделей. У нас є люди, приміщення, нам завозять компоненти і ми виробляємо. Ми допомагаємо масштабувати розробки всім, хто до нас звертається", – зазначив Сметанін.

Скандали з Укроборонпромом

Ще у 2020 році Укроборонпром повідомляв, що Україна нібито домовилася збирати американські цивільні гелікоптери SW 205 в Одесі. Однак, як виявилось згодом, нічого такого компанія-виробник не підписувала та не видавала ліцензій Укроборонпрому з правом на його виробництво.

Також у червні 2020 року Укроборонпром заявив, що підписав угоду з канадською компанією виробником патронів Waterbury Farrel. Вони б мали разом виробляти патрони в Україні. Але станом на зараз жодного заводу в Україні не побудували.

У листопаді 2021 року державне підприємство заявило про імпортозаміщення російських компонентів на літаках Ан-178. Їх робили під замовлення для ЗСУ. Проте, потім виявилось, що на борти куплялись російські двигуни та ніхто нічого не замінював.

Результати державного концерну

20 червня 2023 року речниця Державного концерну "Укроборонпрому" Наталія Сад заявила, що Україна застосувала безпілотник, який може пролетіти 1000 км. Вона також повідомила, що він був показаний Головнокомандувачу Збройних Сил України Валерію Залужному, командувачу Повітряних сил ЗСУ Миколі Олещуку. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.