Енергоатом перетвориться на АО, більше 1000 держпідприємств готують на приватизацію - став відомий план Кабміну

Читать на русском

Фонд держмайна почне керувати держкомпаніями за допомогою через електронну систему, розробку якої буде завершено цього року, він також розробляє новий закон щодо оренди державної власності

Читать на русском
Прем’єр-міністр Денис Шмигаль
Прем’єр-міністр Денис Шмигаль

Фонд держмайна почне керувати держкомпаніями за допомогою через електронну систему, розробку якої буде завершено цього року, він також розробляє новий закон щодо оренди державної власності

Кабінет міністрів планує велику реформу управління державним майном. 1000 держпідприємств перейдуть під управління Фонду держмайна. Цей фонд також має розробити закон щодо актуального порядку оренди державної власності. Ці кроки зафіксовано в Плані роботи уряду на 2023 рік, що був ухвалений 14 березня. 

Через жахливу війну, яку розв’язала росія, економіка нашої країни зазнала великих руйнувань. Для її відновлення важливо раціонально використовувати всі ресурси.

“Ефективне державне управління - це цифровізація, ефективне управління державним майном, це дебюрократизація. Продовжимо впровадження нових цифрових послуг для громадян та бізнесу. Цифровізація в надрокористуванні, управлінні відходами, лісовому господарстві”, - сказав на засіданні Уряду прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

У тексті Плану роботи уряду йдеться, що подальша реформа державних підприємств передбачає скорочення їх кількості шляхом приватизації, ліквідації, реорганізації. Заплановане позбавлення центральних органів виконавчої влади невластивих їм функцій щодо управління об' єктами державної власності, які безпосередньо не виконують завдання та функції щодо реалізації державою основних своїх завдань у відповідній сфері.

Тож заплановано протягом року: 

  • Забезпечення продажу об'єктів малої та великої приватизації, включених до переліків об'єктів, що підлягають приватизації.
  • До сфери управління Фонду державного майна України має бути передано понад 1000 державних підприємств та господарчих товариств, у статутних капіталах яких є яких є корпоративні права держави. 

Чого ще чекати, пишемо далі.

Березень

Держкіно має розробити програми розвитку Національної кіностудії ім. Довженко, Української студії хронікально-документальних фільмів, Національної кінематеки України, Національного центру Олександра Довженка.

Травень

Фонд держмайна має підготувати проєкт постанови Кабміну про затвердження оновленого переліку об'єктів великої приватизації

Мінекономіки має утворити акціонерне товариство “Енергоатом”.

Листопад

Мінекономіки має утворити наглядову раду акціонерного товариства “Енергоатом”, яке за планом утворили в травні. Всі члени цієї ради мають бути незалежними. 

Грудень

Фонд держмайна має підготувати законопроєкт щодо внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оренди державного та комунального майна. Завдання: приведення у відповідність положень Цивільного та Господарського кодексів України з нормами, визначеними у Законі України від 3 жовтня 2019 р. № 157-ІХ "Про оренду державного та комунального майна".

У грудні ж має запрацювати електронна система управління, оцінки діяльності (ефективності) та моніторингу управлінської звітності суб'єктів господарювання державного сектору економіки, суб'єктом управління яких є Фонд державного майна України.

Мінагрополітики та Держрибагентство мають утворити не менше 5 організацій водокористувачів та передати їм об' єктів інженерної інфраструктури меліоративних мереж, що перебувають у державній власності, комунальній власності або є безхазяйними задля того, щоб ці системи запрацювали. 

Держгеокадастр має провести інвентаризацію землі державної власності та внести відомості про 93 тис. гектарів земель сільськогосподарського призначення. 

Як раніше повідомляв Інформатор, прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час засідання уряду назвав ключові пріоритети у роботі на 2023 рік, затвердивши відповідний план дій. Серед головних пунктів плану передбачено безпеку громадян та оборону, адже Україна має справу з цинічним і підступним російським ворогом, який воює з мирним населенням.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.