У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
"Ця пісня про кохання, складнощі в стосунках, випробування, надію на краще попри всі негаразди та про силу рухатись далі. Глибокі емоції, текст, дещо мрійливий приспів створюють відчуття віри у світле майбутнє, де щастя можливе. P.S. Не переймайтесь, пишу пісні не тільки про історії зі свого життя, а й із життя інших людей, або ж вигадую ситуації. І ця пісня саме такого сюжету".
На задньому плані картини спочиває священна гора Фудзі, а на передньому - могутня хвиля
Баварська державна бібліотека придбала один з найвідоміших творів мистецтва у світі - "Велику хвилю" художника Кацусіки Хокусая (1760-1849). Кольорова ксилографія була придбана з приватної колекції.
Про це йдеться у повідомленні Баварської державної бібліотеки.
"І ще один успіх Баварської державної бібліотеки: з придбанням "Великої хвилі" Кацусіки Хокусая вражаюча японська колекція поповнилася ще однією перлиною. Я дуже радий, що нам вдалося привезти цю першокласну гравюру до Баварії. Таким чином, Мюнхен є одним з небагатьох місць у Німеччині, чиї колекції мають такі перлини цього всесвітньо відомого майстра", - заявив міністр мистецтва Баварії Маркус Блюме.
За роботу було заплачено ціну в нижньому семизначному діапазоні. Насправді гравюра має назву "Під хвилею в морі Канаґава". Хокусай створив її між 1830 та 1832 роками як частину своєї, мабуть, найвідомішої серії ксилографій "36 видів гори Фудзі". Експерти Державної бібліотеки підтвердили, що нове придбання є ранньою, надзвичайно добре збереженою гравюрою з оригінальних друкарських блоків.
Згідно з поширеною інтерпретацією, на задньому плані картини спочиває священна гора Фудзі, а на передньому - могутня хвиля, яка нібито розбивається об рибальські човни. Зображення інтерпретувалося як втілення як краси, так і руйнівної сили природи, пояснюють у Державній бібліотеці.
Сьогодні "Велика хвиля" вважається не лише найвідомішим витвором мистецтва Японії, але й світовою іконою. Як невід'ємна частина популярної культури, робота також зустрічається у вигляді емодзі, в рекламі та як сувенірна продукція.
Робота буде представлена на щорічній виставці Державної бібліотеки. Вона буде присвячена японській ксилографії. Виставка запланована на 2025 рік.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.