“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Всі ми інколи вдаємо, що все добре, хоча по факту ні. В такі моменти твоє тіло ніби онімівше від душевного болю хоче втекти кудись на вулицю, де холодно і вогко, бо тільки там твій внутрішній стан співпадає з тим що назовні. Задихаючись, ти кричиш в пустоту про те, як тобі погано.
На задньому плані картини спочиває священна гора Фудзі, а на передньому - могутня хвиля
Баварська державна бібліотека придбала один з найвідоміших творів мистецтва у світі - "Велику хвилю" художника Кацусіки Хокусая (1760-1849). Кольорова ксилографія була придбана з приватної колекції.
Про це йдеться у повідомленні Баварської державної бібліотеки.
"І ще один успіх Баварської державної бібліотеки: з придбанням "Великої хвилі" Кацусіки Хокусая вражаюча японська колекція поповнилася ще однією перлиною. Я дуже радий, що нам вдалося привезти цю першокласну гравюру до Баварії. Таким чином, Мюнхен є одним з небагатьох місць у Німеччині, чиї колекції мають такі перлини цього всесвітньо відомого майстра", - заявив міністр мистецтва Баварії Маркус Блюме.
За роботу було заплачено ціну в нижньому семизначному діапазоні. Насправді гравюра має назву "Під хвилею в морі Канаґава". Хокусай створив її між 1830 та 1832 роками як частину своєї, мабуть, найвідомішої серії ксилографій "36 видів гори Фудзі". Експерти Державної бібліотеки підтвердили, що нове придбання є ранньою, надзвичайно добре збереженою гравюрою з оригінальних друкарських блоків.
Згідно з поширеною інтерпретацією, на задньому плані картини спочиває священна гора Фудзі, а на передньому - могутня хвиля, яка нібито розбивається об рибальські човни. Зображення інтерпретувалося як втілення як краси, так і руйнівної сили природи, пояснюють у Державній бібліотеці.
Сьогодні "Велика хвиля" вважається не лише найвідомішим витвором мистецтва Японії, але й світовою іконою. Як невід'ємна частина популярної культури, робота також зустрічається у вигляді емодзі, в рекламі та як сувенірна продукція.
Робота буде представлена на щорічній виставці Державної бібліотеки. Вона буде присвячена японській ксилографії. Виставка запланована на 2025 рік.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.