Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Тихий дощ” — це лірична подорож, де похмурого осіннього вечора ти можеш залишитися наодинці зі своїми думками. Здається, місто дихає ритмом цієї пісні, й навіть на перший погляд байдужі бетонні стіни вбирають у себе цю мелодію. І кожен стає свідком цієї магії й частиною осінньої симфонії — меланхолійної, але водночас сповненої тихої надії на новий світанок.
На задньому плані картини спочиває священна гора Фудзі, а на передньому - могутня хвиля
Баварська державна бібліотека придбала один з найвідоміших творів мистецтва у світі - "Велику хвилю" художника Кацусіки Хокусая (1760-1849). Кольорова ксилографія була придбана з приватної колекції.
Про це йдеться у повідомленні Баварської державної бібліотеки.
"І ще один успіх Баварської державної бібліотеки: з придбанням "Великої хвилі" Кацусіки Хокусая вражаюча японська колекція поповнилася ще однією перлиною. Я дуже радий, що нам вдалося привезти цю першокласну гравюру до Баварії. Таким чином, Мюнхен є одним з небагатьох місць у Німеччині, чиї колекції мають такі перлини цього всесвітньо відомого майстра", - заявив міністр мистецтва Баварії Маркус Блюме.
За роботу було заплачено ціну в нижньому семизначному діапазоні. Насправді гравюра має назву "Під хвилею в морі Канаґава". Хокусай створив її між 1830 та 1832 роками як частину своєї, мабуть, найвідомішої серії ксилографій "36 видів гори Фудзі". Експерти Державної бібліотеки підтвердили, що нове придбання є ранньою, надзвичайно добре збереженою гравюрою з оригінальних друкарських блоків.
Згідно з поширеною інтерпретацією, на задньому плані картини спочиває священна гора Фудзі, а на передньому - могутня хвиля, яка нібито розбивається об рибальські човни. Зображення інтерпретувалося як втілення як краси, так і руйнівної сили природи, пояснюють у Державній бібліотеці.
Сьогодні "Велика хвиля" вважається не лише найвідомішим витвором мистецтва Японії, але й світовою іконою. Як невід'ємна частина популярної культури, робота також зустрічається у вигляді емодзі, в рекламі та як сувенірна продукція.
Робота буде представлена на щорічній виставці Державної бібліотеки. Вона буде присвячена японській ксилографії. Виставка запланована на 2025 рік.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.