“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Всі ми інколи вдаємо, що все добре, хоча по факту ні. В такі моменти твоє тіло ніби онімівше від душевного болю хоче втекти кудись на вулицю, де холодно і вогко, бо тільки там твій внутрішній стан співпадає з тим що назовні. Задихаючись, ти кричиш в пустоту про те, як тобі погано.
Поки що жуйку досліджували лише в лабораторних умовах, етап випробувань на реальних людях ще попереду
Науковці створили експериментальну жувальну гумку, здатну знизити поширення вірусу SARS-CoV-2, що викликає COVID-19.
Про це повідомляє Інформатор із посиланням на Science та Molecular Therapy .
Факти показують, що люди, інфіковані SARS-CoV-2, мають високий рівень вірусу у слині. Дослідники зі США розробили жувальну гумку для зниження кількості вірусу в роті та швидкості його поширення.
Така боротьба з вірусом – це новий підхід. SARS-CoV-2 проникає в клітини людини, чіпляючись за білки ACE2, що знаходяться на поверхні певних клітин нашого тіла.
Дослідники створили жувальну гумку, що містить високий рівень рослинних білків ACE2. Вчені припускають, що білки ACE2 у жувальній гумці можуть "ловити" вірусні частинки в роті, зводячи до мінімуму можливість зараження.
Щоб перевірити ефективність жувальної гумки, дослідники взяли зразки слини у пацієнтів із COVID-19 та змішали ці зразки з порошковою формою жувальної гумки.
Вони виявили, що в обробленій слині було значно менше вірусних частинок SARS-CoV-2 у порівнянні з обробленою плацебо (та сама жувальна гумка, але без білка ACE2).
Лише 5 мг жувальної гумки було пов'язане зі значним зниженням проникнення вірусів у клітини, тоді як 50 мг жувальної гумки знижували проникнення вірусів на 95 відсотків.
"Це говорить про те, що жувальна гумка ACE2 серйозно перешкоджає здатності шипового білка SARS-CoV-2 інфікувати клітини", - кажуть науковці.
Дослідники наголосили, що це рання стадія дослідження. Тобто, експерименти проводилися в лабораторії в контрольованих умовах, а не на реальних людях. Умови лабораторного експерименту відрізняються від умов у роті людини, тому вчені мають низку питань, над якими ще варто попрацювати.
Раніше Інформатор повідомляв, що коли в Україні розпочнуть вакцинувати від коронавірусу третьою дозою .
Також ми писали, що в Україні посилять карантин для невакцинованих .
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live . Підписатися на канал у Viber можна тут .