Призначення Малюка ухвалила Верховна Рада
Сьогодні, 7 лютого, Василя Малюка призначили очільником СБУ. Неможливо не помітити, що останнім часом Служба безпеки України значно активізувала свою роботу. Масові обшуки, вручення підозр та затримання зловмисників різного калібру проводяться практично щодня. Очевидно, що ця діяльність говорить про ефективність роботи нового очільника СБУ.
Хто він – Василь Малюк? Розбирався Iнформатор.
Перший заступник голови Служби безпеки України Василь Малюк у липні 2022 року став тимчасово виконуючим обов’язки керівника СБУ після того, як президент Володимир Зеленський усунув від виконання посадових обов’язків голову служби Івана Баканова.
Але за рік до цього призначення, у липні 2021 року Малюка звільняли з високих посад в СБУ одночасно зі ще одним заступником Баканова. Тоді в Офісі президента озвучили низку претензій до служби.
«Для президента є принциповим значно активізувати роботу СБУ, щоб нарешті поставити крапку в усіх контрабандних схемах. На жаль, не бачили достатньої роботи Служби на цьому напрямку останнім часом. Потрібні нові управлінські рішення. Потрібна велика мобільність і швидкість в ухваленні рішень. Потрібні, зрештою, доведені до логічного завершення кримінальні справи, в яких йдеться про конкретні виклики нашій національній безпеці», - пояснив тоді причину звільнень радник голови ОП Михайло Подоляк.
Центр протидії корупції влітку 2021 року також нагадував, що підрозділ СБУ, яким на той момент керував Василь Малюк, мав би бути скасований за результатами реформи спецслужби.
Але 16 лютого 2022 року, за кілька днів до повномасштабного російського вторгнення, Василь Малюк був призначений заступником міністра внутрішніх справ Дениса Монастирського. Правда в МВС Малюк пропрацював менше місяця.
Після початку масштабних бойових дій його знову повернули в СБУ.
7 лютого за поданням Президента Верховна Рада підтримала призначення Василя Малюка на посаду голови СБУ.
На початку вересня 2021 року українські ЗМІ повідомляли, що Малюк був серед гостей на святкуванні дня народження заступника голови Офісу президента Олега Татарова. На свято приїхали топові чиновники різних правоохоронних відомств. Татаров тоді говорив, що не вбачає в цьому конфлікту інтересів. Втім, в СБУ і парламенті називають Малюка людиною, близькою до Татарова.
Нагадаємо, що Олег Татаров — заступник голови Офісу президента. Під час Революції гідності обіймав посаду заступника керівника головного слідчого управління МВС України. Його звинувачують в тому, що він публічно виправдовував дії силовиків проти учасників Євромайдану. Татаров продовжує працювати в ОП попри резонанс після його призначення. У його формальних та неформальних повноваженнях — взаємини Офісу президента з правоохоронними відомствами та вирішення, начебто, «особливих завдань».
Журналісти після призначення Малюка в.о. голови СБУ, припустили, що відтепер Офіс президента лише посилить вплив на ці структури.
За більш ніж півроку роботи Василя Малюка на посаді тимчасово виконуючого обов’язки керівника, СБУ встигла провести низку обшуків на території храмів та монастирів, що належать УПЦ МП – зокрема, у Києво-Печерської Лаврі та західних регіонах України.
Крім того, за цей час СБУ провела низку гучних розслідувань, у результаті яких було пред’явлено підозри, у тому числі, фігурантці справи про привласнення коштів Укрнафти та Укртатнафти, а також учасникам інших корупційних скандалів.
Днями Василь Малюк заявив, що низка масштабних оперативно-слідчих заходів, яку українці побачили на початку лютого, спрямована на боротьбу із внутрішнім ворогом.
«Ми виконуємо завдання, поставлене Президентом України Володимиром Зеленським, і синхронно завдаємо глобального удару по внутрішньому ворогу. І яскраве свідчення цьому – масові обшуки, вручення підозр та затримання зловмисників різного калібру. Це тільки перший етап тієї комплексної і системної роботи, яку вже проводить Служба безпеки. Й ми не плануємо зупинятися! Кожен злочинець, який має зухвалість шкодити Україні, особливо в умовах війни, повинен чітко усвідомити – ми вдягнемо кайданки йому на руки. СБУ докладе до цього максимум зусиль», - підкреслив Василь Малюк.
Василю Малюку 39 років, він родом з міста Коростишів Житомирської області. Закінчив Національну академію Служби безпеки України за спеціальністю правознавство. З 2001 року служив у регіональних управліннях СБУ — обіймав посади від оперуповноваженого до заступника начальника управління — начальника відділу по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю.
Також Василь Малюк нагороджений відзнакою Президента України "За участь у антитерористичній операції", нагрудними знаками СБУ "За відвагу" та "За доблесть", а також нагородною вогнепальною зброю та відзнакою СБУ "Відзнака Служби Безпеки України".
У квітні 2021 року Малюк показав свою декларацію, яку попереднього року не хотів відкривати публічно. У ній Малюк вказав житловий будинок площею 228 квадратних метрів із земельними ділянками в Коростишеві Житомирської області і землею в Коростишівському районі. Також квартиру в Києві площею майже 123 квадратні метри, якою його родина користувалася безкоштовно, і житловий будинок, що належить СБУ. Також родині Малюка належать автомобілі Lexus LX470 2004 року випуску та Nissan Rogue 2014 року. За 2020 рік родина отримала дохід 2,2 мільйона гривень і зберігала $90 тисяч готівкою.
Раніше ми повідомляли, що в Україні ліквідували масштабну схему підпільного фінансування російських окупаційних угруповань з боку громадян України. Зокрема, до організації оборудки причетна Оксана Марченко. Саме дружина підозрюваного у державній зраді Віктора Медведчука є кінцевим бенефіціаром мережі київських компаній і підприємства в Ялті, які переводили мільйонні суми на рахунки росгвардії та мвс рф в окупованому Криму.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.