Компанії дружини Медведчука фінансували росгвардію та мвс рф

Читать на русском

Марченко та очільниці афілійованої фірми у Криму повідомили про підозру

Читать на русском
Компанії дружини Медведчука фінансували росгвардію та мвс рф
Ці компанії платили рашистам нібито за "охорону нерухомості Медведчука" на території півострова

Марченко та очільниці афілійованої фірми у Криму повідомили про підозру

В Україні ліквідували масштабну схему підпільного фінансування російських окупаційних угруповань з боку громадян України. Зокрема, до організації оборудки причетна Оксана Марченко. Саме дружина підозрюваного у державній зраді Віктора Медведчука є кінцевим бенефіціаром мережі київських компаній і підприємства в Ялті, які переводили мільйонні суми на рахунки росгвардії та мвс рф в окупованому Криму.

Про це повідомили у Службі безпеки України. З'ясувалось, що ці компанії платили рашистам нібито за "охорону нерухомості Медведчука" на території півострова. Крім цього, бізнес-структура Марченко регулярно поповнювала російський бюджет у вигляді сплати "податків і зборів".

Загальна сума здійснених платежів на користь країни-агресора становить більше ніж 50 мільйонів гривень. Для реалізації схеми Марченко зареєструвала в Ялті товариство зі статутним капіталом у понад 1 мільярдів російських рублів. Для його створення вона залучила активи трьох підконтрольних інвестиційних компаній, які розташовані у Києві.

Потім "кримська" фірма підписала відповідні "охоронні" угоди зі структурами росгвардії та мвс рф. Після початку повномасштабного вторгнення рф компанія Марченко продовжила фінансувати бюджет рашистів. Під час 11 обшуків на об’єктах нерухомості дружини Медведчука, офісах її київських компаній та за адресами проживання їхніх топменеджерів знайшли:

  • документи, комп’ютери, флешки та мобільні телефони із доказами оборудок,
  • печатки та банківські картки, які фігуранти використовували у незаконній діяльності.

Марченко та очільниці афілійованої фірми у Криму повідомили про підозру за ч. 3 ст. 110-2 (фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону України) Кримінального кодексу України. Наразі вирішується питання щодо повідомлення про підозру керівникам трьох київських компаній, причетних до незаконної схеми. Їм загрожує покарання до 8 років ув’язнення з конфіскацією майна.

Джерело: СБУ
Джерело: СБУ

 

Джерело: СБУ
Джерело: СБУ

 

Джерело: СБУ
Джерело: СБУ

 

Джерело: СБУ
Джерело: СБУ

 

Джерело: СБУ
Джерело: СБУ

Що цьому передувало 

21 вересня 2022 року відбувся масштабний обмін полоненими. Україні вдалося звільнити 215 українських захисників, серед них 108 бійців "Азову" та 10 іноземців. При цьому країна-агресорка повернула собі Медведчука та 55 окупантів. Керівник Офісу президента України Андрій Єрмак  розповів, що перемовини щодо обміну Медведчука проходили на рівні української та російської розвідок. Такий крок схвалив президент України Володимир Зеленський. Про нові подробиці обміну Медведчука ми писали тут

Раніше ми писали, що адвокати Медведчука зайняли несподівану позицію щодо його обміну на українських захисників. Крім того, у Львівській області арештували майно дружини Медведчука.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.