ВАКС засудив колишнього слідчого СБУ за 80 тисяч доларів хабаря: яке покарання йому обрали

Сергій Глівінський вимагав та отримав значну суму в обмін на сприяння помʼякшенню запобіжного заходу, який суд обрав громадянину США. Колишнього силовика визнали винним

Глівінський
Колишній СБівець певний час не працюватиме в правоохоронних органах

Вищий антикорупційний суд визнав винним у хабарництві колишнього слідчого СБУ в Одеській області Сергія Глівінського. Силовик вимагав та отримав 80 тисяч доларів за помʼякшення запобіжного заходу, обраного громадянину США. Екс-співробітника спецслужби засудили до 9 років позбавлення волі.

Також суд ухвалив рішення про конфіскацію майна Глівінського. Крім цього він не зможе обіймати посади в СБУ та правоохоронних органах протягом трьох років. Про це у середу, 20 березня, повідомив Центр протидії корупції.

"Вищий антикорупційний суд оголосив вирок у справі старшого слідчого в особливо важливих справах управління СБУ в Одеській області Сергія Глівінського. Його засудили до 9 років позбавлення волі з конфіскацією всього майна за вимагання та одержання хабаря в 80 тисяч доларів", - йдеться у повідомленні.

Слідство встановило, що за хабар колишній співробітник СБУ мав вплинути на помʼякшення запобіжного заходу, скасування арешту майна та банківських рахунків громадянина Сполучених Штатів. У разі, якщо вирок залишиться чинним після апеляції, слідчий після відбуття покарання не зможе обіймати посади в СБУ та правоохоронних органах протягом трьох років. Також суд позбавив Сергія Глівінського звання старший лейтенант юстиції.

"Колегія суддів також задовольнила цивільний позов громадянина США і стягнула з ексслідчого СБУ майнову шкоду в сумі 3,13 млн грн. Вирок може бути оскаржений до Апеляційної палати ВАКС", - додали в ЦПД.

Справа Глівінського: що про неї відомо

За даними проєкту "Слідство.інфо", слідчий СБУ Сергій Глівінський розслідував схему контрабанди наркотиків з Китаю - разом з колегами вони накрили двокілограмову партію заборонених пігулок. Одним із підозрюваних у цій справі виявився 64-річний громадянин США Девід Джозеф Аулт. У 2018-му його затримали, провели обшуки у нього вдома і посадили у слідчий ізолятор, де йому погрожували та били.

За інформацією ЗМІ, колишній співробітник Служби безпеки України нібито спочатку попросив у Аулта 60 тисяч доларів за свої "послуги" з визволення його з ізолятора. Американець, якого в СІЗО неодноразово били і погрожували вбити, погодився на таку угоду. Згодом, восени 2018 року Глівінський неодноразово просив конвоювати підозрюваного Аулта зі слідчого ізолятора у свій кабінет в СБУ.

Сергій Глівінський
Сергій Глівінський

Колишній силовик, як стверджує слідство, дістав для американця сім-картку, з допомогою якої той розблокував свій іноземний, не заарештований у ході слідства рахунок. Тоді ж Глівінський зʼясував, що у американця більше грошей, після чого почав вимагати ще 20 тисяч доларів.

Журналісти також зʼясували, що американець переказував 80 тис. доларів транзакціями по 20 тис. знайомим Глівінського. Згодом СБівець забирав у них цю суму у вигляді готівки. Вже навесні 2019 року Сергій Глівінський, за даними слідства, повернув Девіду Джозефу Аулту його паспорт. При чому це рішення він ні з ким не узгоджував. Невдовзі після цього на рахунки знайомих колишнього слідчого перерахували останні 20 тисяч доларів.

Вже у лютому 2020 року Девід Джозеф Аулт звернувся до правоохоронців, яким розповів про цю ситуацію. Доказами стали дані про конвоювання Аулта з СІЗО та виписки з його рахунків. Навесні 2021-го Глівінського звільнили з СБУ, а на початку червня - вручили підозру.

Також ми писали, як нещодавно ВАКС виніс вирок колишній начальниці відділу Міністерства аграрної політики та продовольства України, яку викрили на хабарі. Її визнали винною та засудили до восьми років позбавлення волі.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини - від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки. Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

У останній час отримано різні сигнали, включаючи заяву Столтенберга про гарантії НАТО щодо утримання конфлікту в межах України. Західні медіа також активно обговорюють можливість агресії Росії проти країн-членів НАТО, зокрема Балтії. Чи реальний шантаж Кремля війною з НАТО? Дізнайтеся більше у нашому відео у інтерв'ю з українським політологом Андрієм Золотарьовим.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube