ВАКС арештував міністра агрополітики Сольського, але той може внести заставу

Сольському обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою на 60 діб з можливістю внесення застави

Сольський
Сольському призначили заставу у розмірі 75 млн 700 тисяч гривень

Вищий антикорупційний суд у п'ятницю, 26 квітня, обрав запобіжний захід міністру аграрної політики України Миколі Сольському, який вже подав у відставку. Його відправили під варту до 24 червня. Проте він може вийти після внесення застави у розмірі 75 млн гривень.

Про це повідомили у ВАКС, на YouTube відбулася пряма трансляція засідання суду. Так, суд постановив застосувати до Сольського запобіжний захід у вигляді тримання під вартою на 60 діб (до 24 червня 2024 року включно) з можливістю внесення застави у розмірі 25 тисяч прожиткових мінімумів для працездатних осіб, а саме 75 млн 700 тисяч гривень.

Заставу може внести як сам Сольський, так й інша особа. При цьому, прокурори просили призначити заставу Сольському у розмірі понад 200 млн грн.

У разі внесення застави, на Сольського будуть покладені відповідні процесуальні обов’язки. А саме:

  • прибувати за кожною вимогою до слідчого (детектива), прокурора та суду;
  • не залишати межі Києва без дозволу слідчого (детектива), прокурора або суду;
  • повідомляти слідчого (детектива), прокурора чи суд про зміну свого місця проживання та місця роботи;
  • утримуватися від спілкування зі свідками у даному кримінальному провадженні;
  • здати на зберігання свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України й в’їзд в Україну;
  • носити електронний засіб контролю.

 

Справа Сольського

23 квітня НАБУ повідомило, що чинного міністра викрили на заволодінні державною землею на 291 млн грн і спробі заволодіння землею ще на 190 млн грн. За даними НАБУ, до складу "злочинної групи" на чолі з топпосадовцем входили посадовці органів Держгеокадастру, а також так звані куратори, які контролювали діяльність цих органів.

За інформацією НАБУ, розкрита схема незаконного захоплення земель в Сумській області. Учасники схеми знищили документи, що підтверджували право двох держпідприємств на землю. Це дозволило Держгеокадастру визнати ділянки самовільно зайнятими. Потім через підставних осіб землю передали у власність заздалегідь визначеним людям. Умовою отримання землі була її оренда приватному агрохолдингу.

Виявилося, що йдеться про Миколу Сольського. Він заявив, що справа стосується періоду з 2017 по 2018, коли він займався адвокатською діяльністю. Також Сольський розповів, що справа нібито стосується суперечки між держпідприємствами та фізичними особами, яким передали землі на законних підставах.

Вже 25 квітня міністр аграрної політики та продовольства Микола Сольський заявив, що йде у відставку. Відповідну заяву він подав до Верховної Ради.

Нагадаємо, з початку 2022 року Міністр аграрної політики та продовольства України та вже колишній народний депутат Микола Сольський задекларував дохід у понад 39,6 млн. Не враховуючи зарплату за січень 2024 року. Секрет простий - він співвласник великих аграрних підприємств, які продовжують успішно працювати. Чиновник їздить на Range Rover, а дружина має 3 авто. У січні 2024 року Міністр аграрної політики та продовольства України подав свої декларації за 2022 та 2023 роки

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube