«За моєю оцінкою, я не думаю, що ми досягнемо тут прориву, доки президент [ред. - Трамп] і президент Путін не будуть взаємодіяти безпосередньо з цього питання.»
Трек «Боляче» — про ті стосунки, які давно мали б залишитися в минулому, але вперто не йдуть із голови. Про людей, які вже ніби відпустили, але ловлять себе на думці, що досі болить. Для тих, хто сміється на зустрічах, але подумки все одно шукає її очі. Хто робить вигляд, що забув, — але пам’ятає.
Організація розглядає вакцини не як бізнес, а як суспільне благо
Африканські країни турбуються про можливість отримання для них вакцин від коронавірусу. ООН просить глобальний фонд доступу до вакцин від коронавірусу COVAX посприяти з допомоги у їх закупівлі для бідних верств населення.
Про це повідомляє Інформатор з посиланням на Associated Press .
Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш зустрівся з представниками Африканського союзу і заявив, що країнам Африки необхідна підтримка COVAX.
За його словами, цей фонд для них - єдина можливість для вакцинації. Зараз же Африка дивиться на підготовку до вакцинації інших країн і задається питанням, чи зможуть її люди отримати щеплення. Тому, Гутерріш просить меценатів виділити для COVAX 4,2 мільярда доларів, які фонд використовує для вакцин в Африці.
Для довідки, COVAX - фонд із забезпечення вакцинації від коронавірусу, керований ЮНІСЕФ, ВООЗ та благодійною організацією GAVI. Він є спонсором розробки перспективних вакцин і розподіляє їх між країнами.
Минулого тижня, представник фонду і глава ВООЗ Тедрос Адханом Гебрейесус також погодився з демократичним витратою вакцин від COVID-19:
«Вони повинні використовуватися в рівній мірі як глобальні суспільні блага, а не як приватні товари, які збільшують нерівність і стають ще однією причиною того, що деякі люди залишаються позаду», - сказав він.
Однак, Гебрейесус підкреслив, що благодійний фонд сам вимагає додаткового фінансування. Зараз COVAX потрібно додатково 23,9 мільярди доларів на 2021 рік, при тому, що ця сума становить менше половини 1 відсотка від 11 трильйонів доларів в пакетах стимулів групи з 20 найбагатших країн світу.
Нагадаємо, що Великобританія вже розпочала вакцинацію від коронавірусу. Наступного тижня її розпочне Канада. До України вакцини надійдуть в другому кварталі 2021 року.
Раніше ми писали, що Україна звернулася до Канади за допомогою в отриманні вакцини від COVID-19 .