З 1 листопада військові навчальні центри перейшли на нову програму проведення базової загальновійськової підготовки
В Україні продовжили терміни базової підготовки військових-новобранців. Навчальна програма тепер триватиме півтора місяця - 45 діб. Зокрема буде більше годин вогневої підготовки та тактики.
Про це 6 листопада в коментарі Укрінформу повідомив начальник Головного управління доктрин і підготовки Генерального штабу ЗСУ генерал-майор Ігор Палагнюк. За його словами, з 1 листопада навчальні центри всіх складових ЗСУ перейшли на нову програму проведення базової загальновійськової підготовки. Відповідне рішення затвердив головнокомандувач ЗСУ з огляду на наявні результати роботи, що зараз триває на базі чотирьох ключових військових навчальних центрів.
"До пілотного проєкту, що був розроблений Головним управлінням доктрин та підготовки ГШ ЗСУ (J7), залучено близько 500 новобранців", - сказав Палагнюк.
Збільшення часу навчання впроваджується в межах програми "Збереження життя військовослужбовців", яка націлена на вдосконалення підготовки українських захисників. Генерал-майор також додав, що нарощення базової загальновійськової підготовки передбачає збільшення тривалості програм вогневої підготовки, домедичної практики та багатьох додаткових ввідних курсів. Палагнюк наголосив, що нова базова програма збільшилася загалом на 78 годин.
"Серед її ключових показників можна виділити суттєве посилення вогневої підготовки - її збільшено на 33 години, а кількість навчальних вправ із 23 виконуваних раніше нині відпрацьовується у 45 варіаціях. Додаткова практика також стосуватиметься комплексної тактичної підготовки, дій особового складу щодо БПЛА та РЕБ, військової топографії, технології війни, заходів бойового досвіду, знань та навичок застосування колективної зброї тощо", - пояснив Палагнюк.
Наприкінці жовтня в Генштабі ЗСУ заявили, що середня чисельність новобранців Збройних сил України, які проходять одночасну підготовку у навчальних центрах, зараз складає 20 тисяч осіб. Це майже у два рази менше, ніж кілька місяців тому, коли тільки запрацював закон про посилення мобілізації.
У серпні міністр оборони України Рустем Умеров заявляв, що кількість мобілізованих зросла у 2,5 раза. Це сталося після ухвалення навесні скандального закону про посилення мобілізації в Україні. Проте зараз ситуація з мобілізацією така, що вже звучать голоси, які вимагають знизити мобілізаційний вік до 21 року, а то й взагалі до 18 років.
Нагадаємо, у ЗСУ заявляли, що в Україні планують мобілізувати до армії ще 200-300 тисяч людей. Вони заповнять ряди піхоти.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.