Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Як би я хотів” — це була та пісня, яка народилася одразу під час нашої першої зустрічі з Артемом. Це вийшло дуже легко, вже в перший день. Так би мовити, терапевтичним способом — ми одразу сублімували успіхи, бо це був якийсь такий стан, коли ця пісня стала зізнанням. Коли ти говориш людині: “Я дійсно бажаю тобі щастя будь-якою ціною, байдуже, чи буду я з тобою. Я хочу, щоб ти була щаслива. Якщо я не та людина, яка зробить тебе щасливою, то я хочу, щоб точно була людина, яка тебе зробить щасливою”.
ЗСУ взяли Бахмут в напівоточення, росіяни обороняються, кажуть в Міноборони
Українські захисники продовжують обороняти свої позиції у Бахмуті та відбивати атаки окупантів. Місто ЗСУ не покинули, щобільше - взяли його в напівоточення. Російським загарбникам доводиться обороняти раніше захоплені ділянки.
"Ворогу не вдалось оточити Бахмут і вони втратили частину панівних висот довкола міста", - повідомила 21 травня заступниця міністра оборони України Ганна Маляр.
За її словами, просування наших військ у передмісті по флангам, яке триває і зараз, дуже сильно ускладнює росіянам знаходження у Бахмуті. В результаті ворогу доводиться оборонятися.
"Наші війська взяли місто у напівоточення, що дає нам можливість знищувати ворога. Тому, ворогу, у тій частині міста яку він контролює, доводиться оборонятись. Наші оборонці зберігають контроль над промисловими та інфраструктурними об‘єктами та приватним сектором Бахмута у районі «Літак»", - заявила Маляр.
Водночас речник Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий у коментарі для "Суспільного" також повідомив, що ЗСУ тримають фортифікаційні споруди та декілька приміщень південно-західної частини міста. В Бахмуті тривають важкі бої.
"Ворог щоденно масовими ударами артилерії, авіації знищує, і наші підрозділи повідомляють, що ситуація вкрай важка. Наші військові тримають фортифікаційні споруди і декілька приміщень південно-західної частини міста. Йдуть важкі бої", - заявив Череватий 21 травня.
Він також додав, що російські загарбники приділяють символічне значення Бахмуту, але заяви про взяття міста були передчасними. ЗСУ продовжують тиснути на окупантів на флангах.
"Росія привертає увагу до цього Бахмута, ніби вони взяли Дніпро. Насправді не взяли до кінця. Місто знищене, ніякої військової і навіть політичної користі воно їм не несе. Взяти за 9 місяців районний центр - не взяли. Ми намагаємось тиснути на флангах, не давати їм спокою і за можливості контратакувати", - резюмував речник.
Під час саміту "Великої сімки" (G7) у Японії 21 травня український президент Володимир Зеленський зробив заяву щодо Бахмута. ЗМІ зрозуміли слова президента як втрату міста. Проте згодом прессекретар президента Сергій Никифоров спростував цю інформацію, заявивши, що вочевидь, ЗМІ зрозуміли й передали слова очільника України невірно.
"Що стосується відповіді Президента України на запитання про Бахмут.
Reporter’s question:
- Russians said they have taken Bakhmut.
President’s reply:
- I think no.
Таким чином президент заперечив взяття Бахмута, - повідомив Никифоров.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.