В Уряді розвінчали міфи, повʼязані з будівництвом Національного меморіалу у Київській області

Читать на русском

У Міністерстві ветеранів розповіли, для чого на території військового кладовища у Гатному потрібні ресторани й готелі та чи вплине дим від крематорію на екологію

Читать на русском
Національне військове меморіальнк кладовище
Перші поховання на Національному військовому меморіальному кладовищі плануються наприкінці літа

У Міністерстві ветеранів розповіли, для чого на території військового кладовища у Гатному потрібні ресторани й готелі та чи вплине дим від крематорію на екологію

У селі Гатне, що у Фастівському районі Київської області, завершують будівельні роботи Національного військового меморіального кладовища. Перші поховання тут планують здійснити наприкінці літа – початку осені. Але місцеві жителі мають застереження щодо близькості цвинтаря до їхнього села, тому забуовники зіштовхнулися зі спротивом територіальної громади.

На сайті Міністерства ветеранів України опублікували пояснення з приводу гострих питань, які хвилюють людей. Тут кажуть, що здебільшого йдеться про міфи, які не мають під собою підґрунтя. 

Для прикладу, можна почути, що будівництво кладовища — це лише прикриття,а насправді там будуватимуть готельно-ресторанний комплекс. Такі споруди справді будуть, але вони - не розважальні. 

"Так, справді, готельно-ресторанний комплекс там дійсно буде, але не для розваг, відпочинку чи інших розважальних заходів. А для організації поминальних обідів та тимчасового проживання лише родин загиблих Захисників і Захисниць, які поховані на території НВМК, з обмеженою кількістю днів перебування", - йдеться у повідомленні Мінветеранів. 

Також люди кажуть, що будівництво НВМК призведе до екологічної катастрофи. Зокрема, місцеві жителі непокояться, що будівельники вирубають ліс. У міністерстві запевняють, що 90% лісу залишиться недоторканим. І загалом меморіальний комплекс в Гатному не завадить ані громаді, ані перелітним птахам, ані тваринам, комахам: жодних змін функціональності екосистеми не буде.

"Площа земельної ділянки комплексу складає понад 265 га. Наразі площа зони видалення зелених насаджень складає менше 10%. Видалення зелених насаджень буде здійснюватися вибірково, як під час виконання підготовчих та будівельних робіт, так і, у разі необхідності, для поховань під час експлуатації НВМК", - йдеться у пояснення міністерства. 

Тут визнають: зараз дійсно відбувається вирубування дерев, кущів, чагарників відповідно до всієї дозвільної документації, бо це необхідно для прокладання інженерних мереж та дороги. Але усі ці зелені насадження обіцяють передати на потреби ЗСУ у будівництві фортифікаційних споруд.

Також у даному місці є питання високих ґрунтових вод і під час будівництва є побоювання, що вода зникне зі свердловин, якими користуються місцеві жителі, або вода буде забруднена. Це питання також обіцяють тримати на контролі. 

"Ми провели інженерно-геологічну експертизу і відповідно до науково-технічного звіту на не підтоплених та потенційно-підтоплених ділянках гранична глибина залягання ґрунтових вод від поверхні землі є не менше 2 м. Це відповідає гігієнічним вимогам облаштування і утримання кладовищ в населених пунктах. Проте у разі необхідності додатково будуть здійснені заходи щодо пониження та відведення ґрунтових вод", - запевняють у Мінветеранів.

Також урядовці кажуть, що побоювання стосовно диму від крематорію, який нібито буде забруднювати довкілля, є безпідставними. Адже тут планують спорудити  крематорій сучасного європейського рівня, з технологічним багаторівневим ступенем очистки викидів. У ЄС такі крематорії можуть розміщуватися на відстані 30 м від місць проживання людей. В Україні ці норми становлять 300 м до житлових зон.

"Ми ж розмістили крематорій майже за 1 км. Те саме стосується розміщення колумбарних стін. При нормі у 50 м, на НВМК вони будуть розташовані на відстані від 500 м і більше від житлових забудов", - пояснюють жителям. 

Суперечки довкола меморіалу

Тривалий час не згасали суперечки щодо місця розташування Національного військового меморіального кладовища. Врешті Кабінет міністрів офіційно затвердив рішення щодо розміщення Меморіального кладовища військових біля селища Гатне, що прилягає до Києва й офіційно визначив дві ділянки у Гатненській громаді Фастівського району Київської області. В загалі на створення кладовища виділено 515 мільйонів гривень.

Нагадаємо, у 2022 році КМДА отримала завдання розробити план території для меморіального кладовища в урочищі "Лиса Гора", проте активісти та уряд виступили проти цієї ідеї.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.