В ​​УПЦ МП заявили, що Епіфаній не має дозволу на проведення різдвяного богослужіння у Лаврі

Читать на русском

В московському патріархаті це богослужіння назвали черговим фейком від ПЦУ

Читать на русском
В ​​УПЦ МП заявили, що Епіфаній не має дозволу на проведення різдвяного богослужіння у Лаврі
Митрополит Епіфаній. Фото: UNIAN

В московському патріархаті це богослужіння назвали черговим фейком від ПЦУ

УПЦ Московського патріархату заявила, що анонсоване різдвяне богослужіння в Успенському соборі Києво-Печерської Лаври, яке має провести предстоятель Православної церкви України митрополит Епіфаній, не має дозволу. Також там заявили, що під час дії воєнного стану договори оренди храмів на території Лаври продовжуються автоматично до кінця війни, й пригрозили кримінальною відповідальністю за допуск Епіфанія на територію святині. Про це йдеться в повідомленні Інформаційно-просвітницького відділу УПЦ МП.

"Виконувач обов'язків гендиректора Національного заповідника «Києво-Печерська лавра» О.В. Рудик заявив, що ніяких звернень про використання Успенського собору та Трапезного храму для проведення богослужінь з боку «ПЦУ» не надходило, так само до заповідника не надходило і жодних розпоряджень щодо цього, а про намір очільників цієї конфесії перебувати 7 січня в Успенському соборі йому не відомо", - йдеться в повідомленні.

В УПЦ МП намір Епіфанія провести богослужіння 7 січня в Успенському соборі на території Лаври назвали "спробою силового захоплення… собору шляхом шантажу та введення в інформаційну оману суспільства". Церква також звинуватила усі ЗМІ, які опублікували заяву з офіційного сайту ПЦУ, у тому, що вони нібито не перевірили цю інформацію, а "натомість наповнили інформаційний простір черговим фейком від ПЦУ".

 "Керівництво національного заповідника офіційно роз’яснило, що йому невідомі правові підстави для цього. Відповідно, очікується, що адміністрацією буде вжито необхідних заходів для недопущення свавілля з боку "ПЦУ" на охоронній музейній території. У протилежному випадку саме ж керівництво нестиме кримінальну відповідальність за можливі збитки, пов’язані з використанням… архітектурної пам’ятки ХІІ-го століття, якою є Успенський собор Лаври", - кажуть в УПЦ МП.

Крім того, там заявили, що відповідно до п. 5 Постанови КМУ від 27 травня 2022 р. № 634 "Про особливості оренди державного та комунального майна у період воєнного стану", договори оренди державного та комунального майна, термін дії яких завершується у період воєнного стану, вважаються продовженими на період дії воєнного стану та протягом 4 місяців з дати припинення чи скасування воєнного стану. В УПЦ МП додали, що про небажання продовжувати оренду заповідник мав повідомити їм за 30 днів до дати закінчення договорів, але нібито не зробив цього.

Що цьому передувало 

4 січня пресслужба ПЦУ повідомила, що предстоятель Православної церкви України митрополит Епіфаній 7 січня планує провести богослужіння з нагоди Різдва у Свято-Успенському соборі Києво-Печерської Лаври. А вже 2 грудня з повідомлення ПЦУ стало відомо, що Свято-Успенську Києво-Печерську Лавру зареєстрували в якості монастиря у складі ПЦУ.

5 січня Ткаченко повідомив, що Успенський собор та Трапезну церкву Києво-Печерської лаври повернули у власність державі. У двох споруд, які розташовані на території заповідника "Києво-Печерська Лавра" закінчився термін дії договору оренди. Намісник Лаври від УПЦ МП Павло (Лебідь) не з'явився на підписання акту повернення культових споруд.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.