В Умань до хасидів прибула ізраїльська поліція: причини, фото, відео

Читать на русском

Поліція Ізраїлю прибула до Умані, щоб підтримувати порядок в місцях проживання паломників-хасидів

Читать на русском
Ізраїльська поліція буде нести чергування в Умані на Рош-га-Шана
В Умані очікується приблизно 30 тис. паломників, незважаючи на війну в Україні

Поліція Ізраїлю прибула до Умані, щоб підтримувати порядок в місцях проживання паломників-хасидів

До Умані на час святкування Рош га-Шана, яке відбудеться із 15 до 17 вересня, вже прибула поліція Ізраїлю. Ізраїльські поліцейські допомагатимуть українським правоохоронцям підтримувати правопорядок. Вони будуть нести службу в місцях компактного проживання та паломництва хасидів. 

Про це повідомляє пресцентр поліції Черкаської області. Наразі правоохоронці обговорили спільні дії щодо ефективного забезпечення порядку та безпеки на території паломництва.

"Поліція Ізраїлю прибула до Умані на час святкування Рош га-Шана. Ізраїльські поліцейські спільно з українськими правоохоронцями нестимуть службу в місцях компактного проживання та паломництва хасидів", - повідомляє поліція області.

 

Поліцейські разом обстежили район компактного проживання та паломництва хасидів. Керівник обласної поліції Вячеслав Гурін показав іноземним колегам пересувний ситуаційний центр, який оснащений всіма технічними можливостями для контролю й безпеки на вулицях під час святкування юдейського нового року.

Ізраїльська поліція патрулює ситуацію в Умані. Фото: Нацполіція
Ізраїльська поліція патрулює ситуацію в Умані. Фото: Нацполіція

Вже сьогодні іноземні колеги заступлять на патрулювання разом із українськими поліцейськими та військовослужбовцями Національної гвардії. Представники поліції повідомляють, що у місті перебуває біля 22 тисяч хасидів, але загалом цього року очікують близько 30 тисяч паломників.

До Умані приїхали ізраїльські правоохоронці. Фото: Нацполіція
До Умані приїхали ізраїльські правоохоронці. Фото: Нацполіція

У кварталі паломництва всіх прибулих перевіряють на наявність заборонених предметів та речовин для того, щоб святкування відбулося тихо мирно та спокійно. Нагадаємо, що ще вчора, 13 вересня хасидів-прочан в Умані було 11 тисяч. Голова Уманської районної військової адміністрації Ігор Миклащук запевняв, що великий наплив прочан не завдає незручностей місцевим, в місті все гаразд, ніяких ексцесів не відбувається.

Рош га-Шана під час війни: які особливості

Свято Рош га-Шана присвячене засновнику хасидізму Еліезеру Баал-Шем-Тову, який жив в Україні. А цадик (верховний рабин-вчитель) Нахман поширював вчення і наприкінці життя переїхав жити до Умані. Він заповідав поховати себе в цьому місті, бо свого часу під час Коліївщини, тут було знищено чимало євреїв. Кожного року віряни приїздять на могилу Нахмана-цадика, щоб віддати йому пошану. За повір’ям, святкування юдейського нового року – Рош га-Шана – має відбутися на могилі цадика, тоді рік буде щасливим та сповненим усіляких гараздів для вірянина. 

Влада України закликала громадян Ізраїлю утриматися від паломництва в Умань через можливі обстріли з боку росіян. Однак ізраїльська влада не лише утримується від введення будь-яких обмежень для своїх громадян, але й навпаки, активно підтримує організацію цих поїздок. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.