Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Як би я хотів” — це була та пісня, яка народилася одразу під час нашої першої зустрічі з Артемом. Це вийшло дуже легко, вже в перший день. Так би мовити, терапевтичним способом — ми одразу сублімували успіхи, бо це був якийсь такий стан, коли ця пісня стала зізнанням. Коли ти говориш людині: “Я дійсно бажаю тобі щастя будь-якою ціною, байдуже, чи буду я з тобою. Я хочу, щоб ти була щаслива. Якщо я не та людина, яка зробить тебе щасливою, то я хочу, щоб точно була людина, яка тебе зробить щасливою”.
На думку правозахисників кількість нападів залишається тривожною
У 2020 році відбулося 188 випадків нападів, дискримінації та інших порушень прав ЛГБТ в Україні. Це майже вдвічі менше (ніж у 2019 році), коли правозахисники зафіксували 369 таких випадків.
Про це повідомив експерт правозахисного ЛГБТ центру «Наш світ» Андрій Кравчук, передає Інформатор .
"Задокументованих інцидентів стало менше через пандемію і карантинні обмеження. Однак, різко зросла кількість нападів на ЛГБТ-центри з боку ультраправих угруповань, у 2020 році зафіксували 24 випадки", - заявив Кравчук.
За словами експерта, в Запоріжжі поліція у співпраці з організаторами маршу рівності забезпечили надійний захист його проведення від агресивних противників.
"Україна не може забезпечити дотримання прав людини і відповідальності для нападників, потерпілі скаржаться до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ)", - заявила адвокат Юлія Лісова.
Нещодавно ЄСПЛ розпочав розгляд скарги проти України від двох чоловіків, які проживають разом з 2010 року. Вони скаржаться, що українське законодавство не дозволяє їм укласти шлюб, таким чином обмежуючи їх права у порівнянні з різностатевими парами.
Чоловіки подали скаргу за статтями 14 і 8 Конвенції про захист прав людини і основних свобод і переконані, що їх дискримінують за ознакою сексуальної орієнтації. Заяву вони направили ще у 2014 році, а тепер уряд України ознайомитися з нею і надасть по ній ЄСПЛ свої зауваження.
На думку правозахисників, Україна потребує законодавства, яке буде враховувати інтереси ЛГБТ людей.
Нагадаємо, в ЄС вперше представили стратегію щодо захисту прав ЛГБТ-спільноти. Крім того, в дитячі бібліотеки закупили книги про одностатеве кохання.
Також Інформатор розповідав, в Україні одностатева пара вперше уклала договір, який прирівнюється до шлюбу.