"Президент чітко дав зрозуміти обом сторонам: якщо прямий діалог не розпочнеться в найкоротші строки, то США мають піти з цього конфлікту - що б це не означало..."
Робота "100 років" за віршем видатного українського поета Василя Стуса нагадує про тривалу боротьбу українців за свободу, сильний дух нашого народу, що не був зломлений попри найтяжчі випробування.
На думку правозахисників кількість нападів залишається тривожною
У 2020 році відбулося 188 випадків нападів, дискримінації та інших порушень прав ЛГБТ в Україні. Це майже вдвічі менше (ніж у 2019 році), коли правозахисники зафіксували 369 таких випадків.
Про це повідомив експерт правозахисного ЛГБТ центру «Наш світ» Андрій Кравчук, передає Інформатор .
"Задокументованих інцидентів стало менше через пандемію і карантинні обмеження. Однак, різко зросла кількість нападів на ЛГБТ-центри з боку ультраправих угруповань, у 2020 році зафіксували 24 випадки", - заявив Кравчук.
За словами експерта, в Запоріжжі поліція у співпраці з організаторами маршу рівності забезпечили надійний захист його проведення від агресивних противників.
"Україна не може забезпечити дотримання прав людини і відповідальності для нападників, потерпілі скаржаться до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ)", - заявила адвокат Юлія Лісова.
Нещодавно ЄСПЛ розпочав розгляд скарги проти України від двох чоловіків, які проживають разом з 2010 року. Вони скаржаться, що українське законодавство не дозволяє їм укласти шлюб, таким чином обмежуючи їх права у порівнянні з різностатевими парами.
Чоловіки подали скаргу за статтями 14 і 8 Конвенції про захист прав людини і основних свобод і переконані, що їх дискримінують за ознакою сексуальної орієнтації. Заяву вони направили ще у 2014 році, а тепер уряд України ознайомитися з нею і надасть по ній ЄСПЛ свої зауваження.
На думку правозахисників, Україна потребує законодавства, яке буде враховувати інтереси ЛГБТ людей.
Нагадаємо, в ЄС вперше представили стратегію щодо захисту прав ЛГБТ-спільноти. Крім того, в дитячі бібліотеки закупили книги про одностатеве кохання.
Також Інформатор розповідав, в Україні одностатева пара вперше уклала договір, який прирівнюється до шлюбу.