У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Нацисти знищували докази злочинів
В день вшанування пам'яті жертв Голокосту Служба безпеки України відкрила архіви щодо спогадів киян про розстріли в Бабиному Яру. Масовий розстріл євреїв тривав з 25 вересня по 10 жовтня 1941 року.
Про це повідомляє прес-центр СБУ,передає Інформатор .
"Весь світ вшановує пам'ять жертв Голокосту - однієї з найжахливіших трагедій в історії. Мільйони невинних людей були знищені нацистами, а сотні тисяч загинули в Бабиному Яру. У документах, які зараз зберігаються в архівах СБУ є спогади киян. Вони жили неподалік від місця страшних розстрілів", - заявили в СБУ.
Масовий розстріл євреїв тривав з 25 вересня по 10 жовтня 1941 року. Однією зі свідків є Марія Луценко, яка проживала на вулиці Мельникова.
"Я бачила, як людей роздягали і розстрілювали над урвищем, дітей кидали без розстрілу ... Одного разу до нас у двір забіг підліток, весь в крові, попросив дати йому води. Він впав в яр неушкодженим і після закінчення розстрілів вибрався з-під трупів", - йдеться в її свідченнях.
За її словами, відступаючи нацисти знищували докази злочинів.
"У серпні 1943-го почали відкопувати трупи, складали упереміш з дровами, обливали пальним і спалювали", - згадувала Луценко.
Нагадаємо, сьогодні у всьому світі шанують пам'ять жертв Голокосту.Крім того, «Бабин Яр» оцифрував 140 тисяч секретних архівів часів нацистської окупації.
Також Інформатор писав, що в Україні 27 січня на телеканалах запалять свічки .