"На сьогодні секретар РНБО сформулював цей пункт як «інформаційна твердість». Це загальна історія, до якої залучені різні структури, зокрема обидві розвідки, а також СБУ"
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Ця пісня про добрі і світлі почуття. Мені сподобалось слово “Неабищо”, бо воно не звичне, ми так називаємо людей які нам подобаються, чи яких ми кохаємо. Мене називали “моє неабищо”, мені це сподобалось, тому що я відчула в цьому слові певну унікальність, милозвучність. Це слово і смішне, і дивне, але дуже моє”, - коментує TAYANNA.
Гомосексуальність раніше вважалася підставою для відмови донору у здавання крові
Перелік осіб, які можуть бути донорами крові в Україні розширили. Так, з переліку заборонених критеріїв до донорства крові прибрали гомосексуальні відносини.
Про це повідомляє Інформатор з посиланням на прес-службу Уповноваженого Верховної Ради з прав людини у Facebook .
«Під час моніторингу нормативно-правових актів України Уповноваженим виявлено дискримінаційні положення по відношенню до ЛГБТ-осіб в медичній сфері, які полягають в обмеженні їх можливості стати донорами крові. Зокрема, наказом МОЗ від 01 серпня 2005 року № 385 «Про інфекційну безпеку донорської крові та її компонентів» було встановлено, що донорами не можуть стати особи, які мають гомосексуальні стосунки, хоча така ознака не характеризує стан здоров'я донора як небезпечний. Наразі згадана норма вилучена з Наказу, а саме, з додатку 3 до Порядку медичного обстеження донорів крові та (або) її компонентів», - йдеться у повідомленні.
За словами експерта Правозахисного ЛГБТ-центру «Наш світ» Андрія Кравчука, завдяки змінам словосполучення «гомосексуальні відносини» відсутнє у переліку критеріїв для відмови в донорстві. У той же час є формулювання «особи з ризикованою сексуальною поведінкою, яка може призвести до захворювання серйозними інфекційними хворобами, які можуть передаватися через кров».
Правозахисники неодноразово заявляли, що заборона для ЛГБТ-людей бути донорами крові є дискримінаційною. Так, перед забором крові донор заповнює анкету, де є питання про форми ризикованої поведінки. У той же час перевірити, яка сексуальна орієнтація у людини, неможливо.
Як раніше повідомляв Інформатор, у 2020 році відбулося 188 випадків нападів,дискримінації та інших порушень прав ЛГБТ в Україні. Це майже вдвічі менше ніж у 2019 році, коли правозахисники зафіксували 369 таких випадків.
Крім того, в Україні фахівці заявляють про необхідність створення в школах «простору почутості» для ЛГБТ-учнів.Це повинно підвищити впевненість підлітків в собі і успіхи в навчанні.