В Україні частково легалізували використання канабісау

Читать на русском

Йдеться про Набілоне і Набіксімолсе

Читать на русском

Йдеться про Набілоне і Набіксімолсе

В Україні виключили зі списку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів деякі препарати на основі канабісу. Кабмін підтримав проект постанови.

Про це повідомляє Інформатор з посиланням на відповідне постанову.

Що вирішили

В постанові зазначено два препарати на основі канабісу: Набілон,застосовуваний для лікування побічних ефектів хіміотерапії раку (нудоти і блювоти), і Набіксімолс (Сатівекс) - для зняття спазмів м'язів при розсіяному склерозі.

«Обіг психотропних речовин дронабінол, набілон (синтетичні канабіноїди) і набіксімолс (стандартизований екстракт канабісу та канабідіол) допускається тільки у формі ліків або в формі субстанцій, призначених для виробництва», - йдеться у постанові.

У документі зазначено, що тепер до речовини ізольованого канабідіола (ізоляту канабідіола) заходи державного контролю не встановлюються.

Що не так з цим рішенням

Постанову Кабміну «Перемогою» можна назвати важко, адже воно містить далеко не всі препарати, які необхідні пацієнтам в Україні.

За словами глави благодійної організації «100% життя» Дмитра Шерембея:

«Ця постанова, пафосно подається як «дозволений медканабіс, який ви всі так хотіли». Але до переліку входять лише два препарати, що містять тетрагідроканнабінол і канабідіол - Набілон і Набіксімолс. Вони коштують 2 055 доларів і 640 доларів відповідно», - зазначив Шерембей.

При цьому до цього переліку не ввійшов препарат Епідіолекс - це ліки від фармрезістентної епілепсії. І його потребує 18 тисяч дітей в Україні.

У чому полягає необхідність легалізації канабісу

За останні роки в багатьох країнах світу канабіс почав використовуватися в знеболюючих ліках для тяжкохворих, в той час, як в Україні для полегшення болю пацієнтів використовують більш важкі і шкідливі препарати.

Практика використання медичної марихуани ефективна для боротьби з депресією і посттравматичним синдромом у військових, які повертаються із зон бойових дій. За підрахунками, подібних препаратів потребує два мільйони українців.

Відзначимо, що Організація Об'єднаних Націй (ООН) виключила медичний канабіс з категорії небезпечних наркотиків. Україна за це не голосувала.

Нагадаємо, до переліку лікарських засобів в рамках програми «Доступні ліки» додали 3 нових препарати для лікування серцево-судинних захворювань.Їх вартість покривається повністю або частково в рамках програми. Крім того, в Україні ліки від астми пацієнти можуть отримувати безкоштовно або з доплатою.

Як писав Інформатор раніше, митрополит Єпіфаній допускає легалізацію медичного канабісу для України.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.