Рафаель Гроссі знову вирушив до України, щоб оцінити ситуацію на Київській підстанції. Він наголошує: атаки на енергетичну інфраструктуру несуть загрозу для всіх атомних електростанцій країни, а тому агентство продовжить працювати на місці попри складну ситуацію
Гендиректор МАГАТЕ Рафаель Гроссі під час свого чергового візиту до України 4 лютого відвідає Київську підстанцію. Це вже 11-та поїздка очільника агентства до країни з моменту початку повномасштабного вторгнення РФ. Гроссі наголошує: атаки на енергетичну інфраструктуру несуть загрозу для всіх атомних електростанцій країни, а тому агентство продовжить працювати на місці попри складну ситуацію.
Про це повідомляється в заяві Гроссі в соцмережі X. Він зазначив, що планує відвідати стратегічно важливий енергетичний об'єкт, аби оцінити масштаби пошкоджень та сприяти мінімізації ризиків ядерної аварії.
"Вразливість електромережі створює дедалі серйознішу загрозу для всіх українських атомних станцій, не лише для Запорізької АЕС", – наголосив глава МАГАТЕ.
Додамо, що кілька днів тому агентство повідомило про візит Гроссі в Україну задля проведення переговорів на високому рівні. Попри триваючу війну, МАГАТЕ залишається на місці, роблячи все можливе для збереження ядерної безпеки в цих складних умовах. Оскільки ситуація залишається нестабільною, присутність МАГАТЕ вкрай необхідна, заявляв Гроссі.
"Дедалі крихкіша мережа становить зростаючий ризик для всіх АЕС, а не лише ЗАЕС", - написав Гроссі.
Загалом, як зазначив Гроссі, це його 11-й візит в Україну. Глава МАГАТЕ відвідував Україну також у лютому рік тому. У нього в планах були перемовини в Києві та візит на ЗАЕС. Через тиждень після цього гендиректор агентства мав привезти на станцію нову делегацію, яка замінила б команду, що перебувала там.
Він також відвідав Курську АЕС у серпні 2024, казав про небезпеку ядерного інциденту. За словами директора МАГАТЕ на Курській АЕС використовуються реактори, які за своєю конструкцією не мають захисної оболонки.
Гроссі в інтерв'ю Bloomberg висловлював серйозне занепокоєння бойовими діями поблизу російської атомної електростанції. Він наголосив на відсутності додаткових захисних споруд у двох блоках Курської АЕС, що робить станцію вразливими у разі аварії.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.