В Україну повертається більше чоловіків у віці 18-60 років: у ДПСУ розповіли подробиці

Загалом щодня кордон перетинають приблизно 90-100 тисяч осіб в обидва боки

Повернення в Україну
Останнім часом в Україну повертаються чоловіки 18-60 років. Колаж: Інформатор

Протягом останнього часу прикордонники не фіксували збільшення кількості чоловіків у віці 18-60 років, які виїжджають з України. Навпаки, у грудні більше чоловіків перетинали кордон саме на в’їзд. Саме тому хибно вважати, що вони намагаються виключно залишити межі країни.

Про це розповів речник Держприкордонслужби України полковник Андрій Демченко у коментарі “Українській правді”. За його словами, прикордонники також щодня відмовляють випускати з країни близько 100 осіб, які не підпадають під категорію пропуску і не дотримуються умов перетину.

“Наголосимо, що кількість перетинів кордону громадянами України чоловічої статі у віці 18-60 не збільшується. До того ж, цій категорії осіб загалом заборонено залишати межі України на час дії воєнного стану, а пропуск за межі країни забезпечується лише тих, на кого не поширюються обмеження відповідно до правил перетину кордону, що затверджені постановою уряду”, – зазначив він.

Речник ДПСУ пояснив, що близько 45-50% чоловіків, які перетинають кордон – це водії транспортних засобів, які здійснюють міжнародні перевезення вантажів та пасажирів. Вони внесені у систему “Шлях”. Ще 15-17% – це особи з інвалідністю та багатодітні батьки, які мають право виїжджати. 

Близько 7% – чоловіки, які непридатні до військової служби. Приблизно 3% перетинають кордон для перевезення гуманітарних вантажів для потреб військових формувань та населення України і які внесені у систему "Шлях".

Невелика кількість людей також виїжджають, коли забезпечують супровід осіб з інвалідністю, їдуть у службове відрядження з визначеної категорії держслужби, або заброньовані за органами державної владі. Крім того, це ті, хто виховують дитину з інвалідністю, або самостійно виховують дитину віком до 18 років та інші.

За словами офіцера, прикордонники чітко перевіряють всі документи для пропуску. Протягом 11 місяців 2023 року вони виявили близько 3 тисяч підроблених документів. Крім технічних засобів, ДПСУ співпрацює для перевірки з державними органами. На завершальному етапі знаходяться технічні опрацювання налагодження інформаційного обміну між базами банних ДПСУ та Реєстром призовників і військовозобов’язаних, а також з даними відділів державної реєстрації актів цивільного стану.

Орієнтовно на початку 2024 року прикордонники вже зможуть перевіряти документи в режимі онлайн. Це спростить процедуру верифікації. 

Водночас Демченко зазначив, що кожного дня кордон перетинають приблизно 90-100 тисяч осіб в обидва боки, а динаміка виїзду та в’їзду – 50 на 50 у відсотковому співвідношенні. Раніше було відомо про 75-80 тис. Громадянами України серед них є близько 85% людей. Передусім це жінки, діти та особи похилого віку.

Міноборони хоче мобілізувати чоловіків за кордоном

Міністр оборони України Рустем Умєров у нещодавньому інтерв’ю Welt зазначив, що у 2024 році можуть почати призивати на військову службу українських чоловіків призовного віку, які проживають за кордоном. Їх попросять з’явитися до призовних пунктів Збройних сил. Водночас ухилянтам можуть загрожувати санкції.

Раніше начальник відділу організації прикордонного контролю Західного регіонального управління ДПСУ полковник Ігор Матвійчук заявив, що кожного дня з України виїжджають близько 6 тисяч чоловіків призовного віку. Однак, за його словами, з них як волонтери за системою "Шлях" перетинають кордон всього 150-200 чоловіків.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube