Після закликів бізнесу Рада уточнила механізм бронювання працівників
4 листопада народні депутати проголосували за зміни до Закону щодо бронювання військовозобов’язаних, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації. Зміни стосуються порядку та критеріїв бронювання військовозобов’язаних за органами державної влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами й організаціями.
4 листопада Верховна Рада прийняла в цілому урядовий проєкт Закону про внесення змін до Закону «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» щодо бронювання військовозобов'язаних на період мобілізації та на воєнний час 7687.
ЗА - 290 голосів народних депутатів України.
Як повідомив у своєму Телеграм народний депутат від парламентської фракції "Голос" Ярослав Железняк зміни містять дві ключові новації, які просив бізнес для організації прозорої процедури бронювання:
Законопроєкт пропонується уточнити категорії військовозобов’язаних, які підлягають бронюванню на період мобілізації та на воєнний час, а саме:
Стаття 25 Закону «Організація і порядок бронювання військовозобов’язаних» буде містити наступні положення.
Бронюванню підлягають військовозобов’язані, які працюють:
Військовозобов’язані, зазначені у частині першій цієї статті, не підлягають прийняттю на службу у військовому резерві.
Під час дії воєнного стану бронювання військовозобов’язаних може також здійснюватися за списком військовозобов’язаних, поданим у встановленому Кабінетом Міністрів України порядку відповідним органом державної влади, іншим державним органом, органом місцевого самоврядування, підприємством, установою, організацією, зазначеними в частині першій цієї статті. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.
Раніше ми повідомляли, що від початку повномасштабного вторгнення в Україні діє загальна мобілізація. З 24 лютого Президент України Володимир Зеленський заявив про введення воєнного стану в Україні. Він досі діє на всій території країни.
Тетяна Самойлова