В Україні змінили правила відправлення продуктів поштою - постанова Уряду

Важлива інформація для українців, які користуються послугами пошти

Пошта
Кабінет міністрів України вніс зміни до переліку вкладень, заборонених до пересилання у поштових відправленнях, і порядку вилучення вкладень, заборонених до пересилання

Кабінет міністрів України змінив перелік речей, заборонених для пересилання у поштових відправленнях. Основні зміни стосуються продуктів у посилках. Про це йдеться в урядовій постанові від 10 вересня 2024 року № 1045.

Згідно з новими правилами, у внутрішніх поштових відправленнях заборонено пересилати продукти, якщо на планову дату доставлення закінчується їхній термін придатності. Раніше пересилання обмежувалося лише продуктами зі строком придатності до 10 днів.

Крім того, Уряд уточнив інші заборони. Зокрема не дозволено пересилати національну валюту (окрім нумізматичних та інвестиційних монет), іноземну валюту, алкогольні напої з вмістом етилового спирту понад 8,5%, які не підлягають маркуванню акцизними марками, тютюнові вироби та рідини для електронних сигарет без акцизних марок.

Українські ювеліри зможуть відправляти прикраси за кордон дешевше

Українські ювеліри отримали нові можливості для експорту своєї продукції, адже відправлення прикрас за кордон стане значно дешевшим. Кабінет міністрів України ухвалив законодавчі зміни, що дозволяють знизити вартість пересилання ювелірних виробів за межі країни. Про це 11 вересня повідомили у пресслужбі Укрпошти. 

Раніше в українському законодавстві не було окремої норми щодо відправки прикрас за кордон, і вони пересилалися відповідно до загальних правил Всесвітнього поштового союзу (ВПС) із зазначенням оголошеної вартості. Тепер, завдяки новим правилам, ювелірні вироби можна відправляти у міжнародних реєстрованих поштових відправленнях без оголошеної вартості (у дрібних пакетах, посилках та відправленнях EMS), з урахуванням вимог законодавства України та країн призначення. Що це означає для українських виробників прикрас:

  • Значне здешевлення відправлення. Відправлення з оголошеною вартістю є найдорожчими серед поштових сервісів. Враховуючи невелику вагу ювелірних виробів, виробники часто переплачували 1,5-2,5 раза залежно від напрямку.
  • Розширення географії експорту. Сервіс "відправлення з оголошеною вартістю" був доступний лише для 77 країн-членів ВПС. Наприклад, якщо клієнт з Канади чи Австралії замовив українську прикрасу на ETSI або eBay, відправити її поштою за правилами було неможливо.

Варто додати, що Укрпошта як член Всесвітнього поштового союзу має змогу доставляти відправлення на будь-яку адресу у понад 230 країн та територій світу. Партнерська мережа національних пошт складає більш ніж 660 тисяч відділень, які обслуговують 5,3 млн поштовиків, забезпечуючи швидку і зручну доставку. Зміни до постанов КМУ уможливлюють спрощений експорт ювелірних виробів. Окремо нормами передбачено, що монети та нумізматична продукція будуть доступні для доставки з оголошеною вартістю, що надає також можливість колекціонерам безпечно замовляти і отримувати такі товари.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube