В Україні з'явився реєстр педофілів: що це та як це працює

Читать на русском

Реєстр педофілів дозволить запобігти дитячим зґвалтуванням

Читать на русском
В Україні з'явився реєстр педофілів: що це та як це працює

Реєстр педофілів дозволить запобігти дитячим зґвалтуванням

В Україні запрацював реєстр педофілів, він поки що працює в тестовому режимі. Туди вже внесли дані про 171 особу.

Про це повідомляє Інформатор із посиланням на пресслужбу Міністерства юстиції України.

Що за реєстр

16 січня 2020 року набрав чинності закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запуску єдиного реєстру осіб, засуджених за злочини проти статевої свободи та статевої недоторканності малолітньої особи, та посилення відповідальності за злочини. Ініціатори закону переконані, що це стане запобіжником для повторення таких злочинів.

Як працює система

До реєстру вносять прізвище, ім'я, по батькові засудженого, дату народження, місце проживання чи перебування, злочин, за який його засудили, кримінальне покарання. А також інформація про фактично відбуте ним покарання та про порушення правил адміністративного нагляду.

Право отримати інформацію з реєстру мають керівники закладів освіти, охорони здоров'я чи інших установ, наглядають за дітьми. Також інформацію можуть отримати керівники органів влади та місцевого самоврядування.

Хто вносить дані про педофілів

Реєстр педофілів почали наповнювати. Нині він працює в тестовому режимі. Станом на сьогодні у ньому містяться дані про 171 особу, яких притягнули до відповідальності та вони вже відбувають покарання за сексуальні злочини проти дітей. Міністерство юстиції разом з органами прокуратури та суду наповнює реєстр, вивчаючи особисті справи засуджених за такі злочини, щоби навіть після відбування покарання інформація про них зберігалася в цій базі даних.

Як пояснила заступниця міністра юстиції Олена Висоцька в ефірі телеканалу «Україна 24», фахівці не можуть внести інформацію до реєстру доти, доки не буде ухвали суду.

Зазначимо, за інформацією генеральної прокурорки України Ірини Венедиктової у 2021 році майже на чверть зросла кількість дітей, які постраждали від зґвалтувань. Найчастіше сексуальне насильство над дітьми відбувається особами їхнього близького оточення, щонайменше 30 % з них — родичі неповнолітніх.

Нагадаємо, в Україні посилили покарання за домашнє та гендерне насильство.

Крім того, Україна входить до трійки лідерів-постачальників дитячої порнографії у світі.

Також Інформатор писав, що в Україні запрацює центр дитячого правосуддя.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі «Інформатор Live». Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.