В Україні з'явився додаток для захисту жінок і дітей від домашнього насильства: як він працює

Це дозволить захистити себе у критичних ситуаціях

В Україні з'явився додаток для захисту жінок і дітей від домашнього насильства: як він працює

В Україні з'явився мобільний додаток "WhiteRibbonUA" для захисту жінок та дітей від домашнього насильства. Це дозволить повідомляти про надзвичайні ситуації відповідним органам, якщо загрожує небезпека.

Про це повідомляє Інформатор.

Платформа "WhiteRibbonUA" працює як мобільний додаток, завантажити який можна з AppStore або Google Play на будь-який смартфон незалежно від оновлення програмного забезпечення. Функціонал програми розділений на три напрямки:

  • екстрена допомога жертві,
  • ведення обліку фактів,
  • надання інформації для виявлення ознак домашнього насильства.

Постраждалий зможе безпосередньо зв'язатися з Національною поліцією України. Це забезпечує миттєво вирішити проблему в разі небезпечної ситуації. Також там є швидкий пошук центру підтримки. У спеціальному розділі жертва зможе визначити власну локацію та місцезнаходження найближчого до себе центру підтримки, поліцейської дільниці чи служб екстреної допомоги. Додаток містить інструменти обліку фактів домашнього насильства. Функція "Мій щоденник" допоможе відслідковувати, фіксувати всі факти вчинення насильства над постраждалими. У програмі можна знайти:

  • інформацію про поширені типи жорстокого поводження та приклади домашнього насильства,
  • конфіденційний тест про стан відносин "Я в небезпеці",
  • розділ "Посібник з інтернет-безпеки" для захисту себе та безпечного перебування в цифровому світі (інтернет, соціальні мережі, інше),
  • матеріали про різні форми сімейного насильства, види підтримки, поради, як вийти з насильницьких відносин.

 

Зазначимо, що дитина, яка страждає від домашнього насильства, може отримати допомогу, якщо вона боїться батьків – подробиці тут.

Нагадаємо, в Україні з'явився онлайн-магазин із «товарами-стереотипами». Крім того, в Україні посилили покарання за домашнє та гендерне насильство.

Також Інформатор писав, як розпізнати насильство у сім'ї та як діяти, якщо ви постраждали від цього.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте в нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube