Кількість росіян, які хочуть здатися у полон зростає, тому в Україні збудують додатковий табір
Через значне зростання кількості військовополонених росіян в Україні планують створити для них додатковий табір. Його побудують у тилу й відповідно до вимог Женевської конвенції, а не з численними порушеннями і тортурами, які практикують росіяни. Полонені росіяни матимуть медичне забезпечення, триразове харчування та зможуть зв'язатися з рідними.
Як повідомляє проєкт "Хочу жити" на фронті спостерігається зростання кількості російських військовослужбовців, які здаються у полон. Можливості чинного табору для російських військовослужбовців вичерпались, тому необхідне розширення.
В "Хочу жити" виокремили дві причини зростання військовополонених. Так, у російських військових масово фіксують спад мотивації воювати. Також їхня кількість збільшується й через те, що Кремль постійно блокує проведення обмінів полоненими між Україною та рф.
Організація підкреслює, що табір збудують відповідно до вимог Женевської конвенції. До всіх військовополонених матимуть доступ представники МК "Червоний Хрест". Їм забезпечать медобслуговування, харчування та дозвілля. Табір планують побудувати далеко від лінії фронту - у глибокому тилу.
На заході України розташований єдиний в Україні табір для утримання військовополонених росіян. Він був створений у квітні 2022 року на місці виправної колонії № 114. Зараз у таборі утримуються полонені із фейкових "ДНР", "ЛНР" та російської федерації. Вони чекають на обмін або завершення слідства і судового процесу.
У таборі полонені забезпечені усім необхідним для комфортного проживання. Їм видають спеціальну форму, є сучасний медблок, працює психолог, є доступ до бібліотеки та спортивної зали. Вдень військовополонені працюють на благо табору: клеять пакети та займаються столярними роботами.
Останній обмін полоненими військовослужбовцями між Україною та рф відбувся влітку, а саме 7 серпня. В рамках цього обміну додому повернулися 22 українських воїни.
Серед них були два офіцери, а також військовослужбовці рядового та сержантського складу. Всі вони брали участь у боях на різних напрямках. Серед звільнених були поранені. Найстаршому з українських військових виповнилося 54 роки, наймолодшому - 23 роки.
Нагадаємо, раніше Інформатор писав, що на Бахмутського напрямку ЗСУ захопили у полон російського майора. Він виявився командиром добровольчого батальйону "Алга".
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.