Уряд підтримав законопроєкт про заборону лікарям заробляти гроші на просуванні продукції фармкомпаній та виписуванні ліків пацієнтам за грошову винагороду від виробників
Виробники ліків, а також дистриб'ютори медикаментів не зможуть співпрацювати з лікарями для просування своєї продукції серед пацієнтів. Відповідний законопроєкт підтримали в Кабінеті міністрів України. Тепер його має ухвалити Верховна Рада.
Про це повідомляє Міністерство охорони здоров'я. Чиновники кажуть, що документ має на меті не допустити призначення ліків під стимулом в отриманні прибутку. Фактично влада забороняє лікарям та виробникам отримувати винагороду за таке співробітництво.
"Він (законопроєкт - ред.) передбачає, що лікарі, фармацевти та спеціалісти з реабілітації не матимуть права безпосередньо чи через інших осіб вимагати, просити та одержувати ані кошти, ані іншу вигоду за призначення лікарських засобів конкретного виробника. Заборона поширюватиметься і на медичні вироби та допоміжні засоби реабілітації", – зазначають у МОЗ.
У законі визначено перелік дій, які впливають на об’єктивність та ефективність роботи лікарів і фармацевтів. Він визначає рамки у яких може діяти спеціаліст. Також буде заборонено використовувати для призначення ліків бланки фармкомпаній, які можуть містити рекламу.
"Окрім того, фармацевти при відпуску лікарських засобів на прохання покупця будуть зобов’язані надати достовірну інформацію про наявні аналоги. Провізор не має приховувати інформацію про ліки з аналогічною діючою речовиною за нижчою ціною, керуючись власною вигодою", – стверджують у міністерстві.
МОЗ раніше повідомило, що в аптеках країни немає дефіциту ліків. Вигадку про дефіцит створили російські агенти, які роблять ІПСО. Проте, в аптечних мережах все працює стабільно, у тому числі й логістика. Росіяни розсилають спам в електронних листах на скриньки українців. У них ідеться про те, що в Україні через відмову від російських та білоруських лікарських засобів, вже помічається дефіцит медикаментів.
“МОЗ заявляє, що дана інформація не відповідає дійсності та є частиною ворожої ІПСО. Наразі в аптечних мережах немає дефіциту жодної групи препаратів. Пацієнти мають доступ до оригінальних та якісних генеричних лікарських засобів. Всі ліки постачаються до аптек як від українських, так і від іноземних фармкомпаній (звісно, за винятком країн-агресорів — Росії та Білорусі)”, — наголосили у МОЗ.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатись на канал у Viber можна тут.