В Україні вирішили заморозити "мінімалку"

Читать на русском

В умовах війни підвищення мінімальної заробітної плати не є пріоритетним напрямком

Читать на русском
В Україні вирішили заморозити "мінімалку"

В умовах війни підвищення мінімальної заробітної плати не є пріоритетним напрямком

Україна змушена відмовитися від традиційного перегляду показника мінімальної зарплатні. Її підвищення заплановане на жовтень. Тобто у наступному році вона залишиться на рівні кінця 2022 року — 6 700 гривень. 

Про це в інтерв'ю Укрінформу розповів голова комітету Верховної ради України з питань бюджету Юрій Арістов. В умовах воєнного стану держава насамперед спрямовуватиме гроші на три пріоритетні напрямки — сектор оборони та безпеки, виконання соціальних зобов'язань держави та медицина, в тому числі програма медичних гарантій. Підвищення мінімальної заробітної плати не є пріоритетним напрямком.

"Підвищення соціальних стандартів заплановано в цьому році. Мінімальна заробітна плата збільшиться у жовтні до 6,7 тисячі гривень, а в грудні зростає прожитковий мінімум. В проєкті бюджету на наступний рік соціальний захист — один з пріоритетів, на який передбачено 403 мільярди гривень", - пояснив Арістов.

За його словами, мінімальна заробітна плата залишиться на рівні кінця 2022 року — 6 700 гривень. Водночас він запевнив, що соціальний захист — один із пріоритетів бюджету-2023. На це передбачено 403 мільярди гривень. Зокрема, майже на 233 мільярди гривень профінансують Пенсійний фонд. На житлово-комунальні субсидії передбачено майже 38 мільярдів гривень у межах бюджетної програми Міністерства соцполітики. Крім того, заплановані субвенції у сферах освіти, охорони здоров’я та соціального захисту для місцевих бюджетів.

"Ми б хотіли підвищувати соціальні стандарти, розуміючи, що в країні висока інфляція. Але ж при цьому у нас триває війна, а у воєнний час - чіткі пріоритети, і більшість населення до цього ставиться з розумінням", - наголосив Арістов. 

Якою буде середня зарплата у 2023 році: прогноз Кабміну

13 вересня Кабмін затвердив проєкт держбюджету-2023. Згідно з ним, середня зарплата орієнтовно становитиме 18,5 тисяч гривень, а прожитковий мінімум – 2,6 тисячі гривень. В проєкт бюджету збережено рівень соціальних стандартів: мінімальна заробітна плата з 1 січня 2023 року становитиме 6 700 гривень на місяць, прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць - 2 589 гривень.

Нагадаємо, українців просять не приймати пошкоджені банкноти. Крім того, в Україні запрацював "Єдиний портал вакансій"

Також Інформатор писав, як військовим пенсіонерам отримувати пенсію на картку.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.