В Україні викрили схему привласнення активів неплатоспроможних банків

Читать на русском

Банкам заподіяли шкоду на 24 млн гривень

Читать на русском

Банкам заподіяли шкоду на 24 млн гривень

Правоохоронці викрили схему привласнення активів неплатоспроможних банків, в результаті чого фінустанови втратили 24 мільйони гривень. До її організації причетні власники фінансових компаній і приватні особи.

Про це повідомляє Інформатор з посиланням на прес-службу Міністерства внутрішніх справ .

Схема полягала в максимальному заниженні ціни при продажу майна неплатоспроможних банків через аукціон.

За даними слідства, до участі в аукціоні, проведеному одній з бірж, допустили компанію, яка не сплатила гарантійні внески і не надала банківські гарантії. Це є головною умовою для участі в торгах.

"Ця компанія стала переможцем торгів і повинна була впродовж певного часу укласти з банківськими установами договори купівлі-продажу активів. Однак цього не зробила, а потім вона була дискваліфікована. Згідно з нормативними документами, в разі відмови переможця від укладення угод, гарантійний внесок перераховується на рахунки банків. Внаслідок того, що засновник біржі свідомо допустив до участі компанію без будь-яких гарантій, а вона не виконала своїх зобов'язань як переможець, банкам було завдано збитків на суму понад 24 мільйонів гривень", - йдеться у повідомленні.

Крім того, незважаючи на дискваліфікацію компанії, переможцем автоматично визнали компанію, пропозиція про купівлю активів якої була значно нижчою.

Директору та засновнику біржі повідомили про підозру за ч. 2 ст. 364-1 (зловживання повноваженнями службовою особою юридичної особи приватного права незалежно від організаційно-правової форми) Кримінального кодексу України.

Підозрюваному може загрожувати штраф від 68 до 102 гривень гривень або позбавлення волі до 6 років.

Новина доповнюється ...

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.