«За моєю оцінкою, я не думаю, що ми досягнемо тут прориву, доки президент [ред. - Трамп] і президент Путін не будуть взаємодіяти безпосередньо з цього питання.»
Трек «Боляче» — про ті стосунки, які давно мали б залишитися в минулому, але вперто не йдуть із голови. Про людей, які вже ніби відпустили, але ловлять себе на думці, що досі болить. Для тих, хто сміється на зустрічах, але подумки все одно шукає її очі. Хто робить вигляд, що забув, — але пам’ятає.
Під час оборони стратегічного об'єкта загинули 100 українських військовослужбовців
У суботу, 16 січня, в Україні відзначають День захисників Донецького аеропорту імені Сергія Прокоф'єва. Оборона стратегічного об'єкта тривала 242 дні - з 26 травня 2014 року по 22 січня 2015 року.
Про це повідомляє інформатор .
Бої за Донецький аеропорт розпочалися 26 травня 2014 року, коли проросійські бойовики захопили аеропорт тоді ще мирного Донецька. В цей же час українські військовослужбовці, яких через витривалість назвали киборгами, завдали ударів по позиціях терористів і встановили контроль над частиною будівлі. З тих пір в новому і старому терміналах аеропорту, в диспетчерській, метеобашнях і пожежній частині, знаходилося 138 українських військових.
Перші смерті з української сторони зафіксували 10 липня - тоді при обстрілі з мінометів загинув один український солдат. Далі обстріли були епізодичними, а 28 вересня відбулися два бої, в яких загинули 9 і були поранені 14 українських військових.
Після, 3 жовтня,відбувся бій за старий термінал. На наступний день ворог підбив танк зі складу 1-ої окремої танкової бригади. Тоді загинув весь екіпаж.
В наступному місяці, 29 і 30 листопада,прихильники "ДНР" організували штурм старого терміналу аеропорту. Під час оборони 2 військовослужбовців загинули, а 6 отримали поранення. Українським військам довелося покинути приміщення старого терміналу і сфокусуватися на обороні нового.
Далі, 13 січня,обвалилася диспетчерська вежа аеропорту, а 19 січня російські найманці вперше підірвали термінал. Вибух був настільки потужним, що у спорудження зруйнувалися будівля і дах.
Вдень 20 січня група командира 90-го батальйону Олега Кузьміних хотіла пробратися до нового терміналу. Під час операції велика її частина загинула. В цей же день окупанти підірвали новий термінал знову і зруйнували три його поверхи. Всередині знаходилося 55 захисників, вижило менше половини, а 16 осіб 21 січня потрапили в полон, де їх катували. Всього за ці дні серед військовослужбовців України загинуло 58 осіб.
Після цього військове керівництво прийняло рішення відвести українські війська - 22 січня останні вцілілі кіборги покинули зруйнований термінал. Тіла загиблих бійців, яких дістали з-під завалів, направили до моргу Донецька, а після передали до моргу Дніпра.
Всього під час оборони колись важливого стратегічного об'єкта України Донецького аеропорту загинули 100 українських вояків, було поранено близько 290-300 і 4 пропали без вісті.
Нагадаємо, раніше ми писали, що після боїв окупанти окупанти різали на металобрухт Донецький аеропорт.Бої на Донбасі проти російських військових і їх найманців тривають досі - сьогодні ворог п'ять разів обстріляв українські позиції і поранив одного військового .