“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
Під час оборони стратегічного об'єкта загинули 100 українських військовослужбовців
У суботу, 16 січня, в Україні відзначають День захисників Донецького аеропорту імені Сергія Прокоф'єва. Оборона стратегічного об'єкта тривала 242 дні - з 26 травня 2014 року по 22 січня 2015 року.
Про це повідомляє інформатор .
Бої за Донецький аеропорт розпочалися 26 травня 2014 року, коли проросійські бойовики захопили аеропорт тоді ще мирного Донецька. В цей же час українські військовослужбовці, яких через витривалість назвали киборгами, завдали ударів по позиціях терористів і встановили контроль над частиною будівлі. З тих пір в новому і старому терміналах аеропорту, в диспетчерській, метеобашнях і пожежній частині, знаходилося 138 українських військових.
Перші смерті з української сторони зафіксували 10 липня - тоді при обстрілі з мінометів загинув один український солдат. Далі обстріли були епізодичними, а 28 вересня відбулися два бої, в яких загинули 9 і були поранені 14 українських військових.
Після, 3 жовтня,відбувся бій за старий термінал. На наступний день ворог підбив танк зі складу 1-ої окремої танкової бригади. Тоді загинув весь екіпаж.
В наступному місяці, 29 і 30 листопада,прихильники "ДНР" організували штурм старого терміналу аеропорту. Під час оборони 2 військовослужбовців загинули, а 6 отримали поранення. Українським військам довелося покинути приміщення старого терміналу і сфокусуватися на обороні нового.
Далі, 13 січня,обвалилася диспетчерська вежа аеропорту, а 19 січня російські найманці вперше підірвали термінал. Вибух був настільки потужним, що у спорудження зруйнувалися будівля і дах.
Вдень 20 січня група командира 90-го батальйону Олега Кузьміних хотіла пробратися до нового терміналу. Під час операції велика її частина загинула. В цей же день окупанти підірвали новий термінал знову і зруйнували три його поверхи. Всередині знаходилося 55 захисників, вижило менше половини, а 16 осіб 21 січня потрапили в полон, де їх катували. Всього за ці дні серед військовослужбовців України загинуло 58 осіб.
Після цього військове керівництво прийняло рішення відвести українські війська - 22 січня останні вцілілі кіборги покинули зруйнований термінал. Тіла загиблих бійців, яких дістали з-під завалів, направили до моргу Донецька, а після передали до моргу Дніпра.
Всього під час оборони колись важливого стратегічного об'єкта України Донецького аеропорту загинули 100 українських вояків, було поранено близько 290-300 і 4 пропали без вісті.
Нагадаємо, раніше ми писали, що після боїв окупанти окупанти різали на металобрухт Донецький аеропорт.Бої на Донбасі проти російських військових і їх найманців тривають досі - сьогодні ворог п'ять разів обстріляв українські позиції і поранив одного військового .