В Україні відстрочку від мобілізації зможуть отримати чоловіки, у яких на війні загинув неповнорідний брат - законопроєкт

Раніше до закону про мобілізацію внесли правку, якою прибрали заборону мобілізувати брата загиблого, якщо той не є повнорідним, це пропонують виправити

Мобілізація в Україні
В Україні планують розширити список причин для відстрочки від мобілізації

Міністерство оборони України підтримало законопроєкт №11391 про повернення відстрочки від призову для військовозобов’язаних чиї неповнорідні брат чи сестра загинули або зникли безвісти під час участі у бойових діях. Цю норму раніше забрали з мобілізаційного законопроєкту. Вже незабаром комітет з нацбезпеки розгляне цей документ.

Про це пише "Судово-юридична газета". Видання нагадало, що в попередній редакції ст. 23 Закону про мобілізацію зазначалося, що не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані, чиї близькі родичі (чоловік, дружина, син, дочка, батько, мати, дід, бабуся чи рідний (повнорідний, неповнорідний) брат чи сестра загинули або зникли безвісти під час участі у бойових діях. Проте подальші зміни до цієї норми слова "(неповнорідний) брат/сестра" були вилучені.

У квітні, до прийняття закону про посилення мобілізації, на сайті Офісу Президента зареєстрували петицію - звернення родин загиблих військовослужбовців щодо правки, якою депутати прибрали заборону на мобілізацію другого сина у матері, якщо в неї у родині вже загинув один, але він не є повнорідним братом іншого. Втім, врешті до закону про мобілізацію внесли правку, якою прибрали заборону мобілізувати брата загиблого, якщо той не є повнорідним.

Таким чином, на думку законодавців, брати, яких народила і виховала одна мати, можуть бути не пов'язані між собою. Й мати повинна відправляти другого сина на війну, коли загинув перший, але від іншого чоловіка.

Отже, у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт №11391, який пропонує виправити цю ситуацію. В проєкті закону пропонується внести зміни до Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", зокрема до третього, четвертого та п’ятого пунктів частини третьої статті 23, де передбачити відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації для військовозобов’язаних чиї близькі родичі, зокрема рідний (повнорідний, неповнорідний) брат чи сестра, загинули або зникли безвісти під час участі у бойових діях.

Мобілізація в Україні 1

Як зазначив член Комітету ВР з нацбезпеки Олександр Федієнко, вже незабаром комітет розгляне цей законопроєкт. Також у своєму висновку на проєкт Міноборони вказало, що він підтримується.

Бронювання від мобілізації

Днями у Раду внесли законопроєкт, який може дозволити бізнесу бронювати від мобілізації майже третину працівників (30% військовозобовʼязаних співробітників). Про подання до Ради законопроєкту №11468 з такою нормою заявив народний депутат від "Європейської солідарності" Олексій Гончаренко. Він вважає, що однакова квота для всіх - це максимально справедливий підхід.

Нагадаємо, раніше Верховна Рада розглядала два варіанти економічного бронювання. Перший передбачає, що розмір податків із зарплати військовозобовʼязаного має бути 35 тисяч гривень. Цієї суми, як зазначається, вистачить для утримання одного бійця. А другий варіант передбачає квоту на підприємство для військовозобовʼязаних.

Зокрема у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт №11331, який визначає умови так званого економічного бронювання. Згідно з ним, підприємці та компанії мають сплатити підвищений військовий збір розміром 20 тисяч гривень за кожного свого працівника, якого хочуть забронювати. Кому саме слід надати "бронь", вирішуватиме сам бізнес, визначаючи, хто є найбільш критичним для його роботи. Але до парламенту також подали альтернативні законопроєкти, що передбачають інші моделі економічного бронювання - № 11331-1 та № 11331-2.

До слова, в Україні загалом приблизно 615 тисяч військовозобовʼязаних чоловіків наразі мають відстрочку від призову на військову службу. Найбільшу кількість бронювання держава видала тим, хто працює в енергетичній галузі. Натомість в оборонній, медичній та IT-сферах заброньованих небагато. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube