У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Такий доступ буде першим на пострадянському просторі й найбільшим у Східній Європі
В Україні з'явився найбільший у Східній Європі доступ до архіву історій про Голокост. Свідоцтва були записані за останні десятиліття, які зберігаються в архівах по всьому світу.
Прослухати й подивитися понад 60 000 інтерв'ю можна звернувшись у меморіальний центр Холокосту "Бабин Яр", передає Інформатор.
Серед доступних матеріалів: «колекції Спілберга», Фортунофф-відеоархів, архів Яд Вашем і власна колекція історій меморіального центру. Ця точка доступу перша на пострадянському просторі і за масштабами можна порівняти з колекцією музею польських євреїв Полін. Усього у світі налічується до 10 великих архівів з історіями про геноцид євреїв.
«Наша точка доступу дозволила зібрати спогади про Голокост на українських землях, які були записані раніше й розсіяні по різних іноземним архівам. Зараз це особливо важливо, адже з кожним днем свідків трагічних подій стає все менше, - підкреслила керівниця проєкту Гелінада Грінченко.
Початок колекції було покладено завдяки інтерв'ю, які режисер Стівен Спілберг записував, працюючи над фільмом Список Шиндлера. Пізніше ця ініціатива переросла в масштабний усно історичний проєкт. Також Меморіальний центр відкриває повний доступ до Фортунофф-відеоархіву (Fortunoff Video Archive for Holocaust Testimonies), який містить понад 4 тисячі інтерв'ю очевидців, а також до свідчень про трагедію Бабиного Яру, переданим у користування з архіву Меморіального комплексу історії Голокосту Яд Вашем.
Прослухати й подивитися інтерв'ю з переслідуваними за часів Голокосту євреями і свідками цієї трагедії можна, написавши на електронну пошту oralhistory@babynyar.org.
Нагадаємо, в Україні опублікували імена 159 нацистів, причетних до масових вбивств у Бабиному Яру. Крім того, в Україні з'явилися нові монети до річниці трагедії в Бабиному Яру.
Також Інформатор писав, що в Бабиному Яру з'явиться меморіальна синагога.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте в нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.