В Україні створять 28 нових шелтерів для постраждалих від домашнього насильства

Читать на русском

Багато жінок не усвідомлюють, що з ними відбувається насильство, і не можуть реагувати правильно

Читать на русском
В Україні створять 28 нових шелтерів для постраждалих від домашнього насильства

Багато жінок не усвідомлюють, що з ними відбувається насильство, і не можуть реагувати правильно

В Україні до грудня цього року створять 28 нових шелтерів (притулків) для постраждалих від домашнього насильства. Також з'являться денні центри допомоги і служба швидкого реагування.

Про це розповіла перша леді України Олена Зеленська в інтерв'ю виданню "Кореспондент",передає Інформатор .

У Європі на кожні 10 тисяч населення країни має бути одне місце в притулку, а в Україні до 2021 року було лише 16 притулків, тобто навіть не в кожній області.

"Тільки до грудня має бути створено 28 нових шелтерів. Крім них будуть створюватися ще й денні центри допомоги: щоб, якщо немає готовності піти з дому, можна було прийти і проконсультуватися так, щоб ніхто з сусідів і близьких не знав про це. Створюється служба швидкого реагування: 40 мобільних бригад, які повинні будуть займатися тільки питаннями насильства в сім'ї. Для них закуплять 40 автомобілів", - заявила Зеленська.

За її словами, уряд виділив субвенцію в розмірі близько 275 млн гривень для фінансування запуску шелтерів, денних центрів і спеціальних служб в поліції.

"І, звичайно, запускаємо інформаційну підтримку. Тому що багато жінок не усвідомлюють, що з ними відбувається насильство, і не можуть реагувати правильно. Ми говоримо з ними про психологічне і економічне насильство. Постраждалі від домашнього насильства можуть зателефонувати на гарячу лінію 15-47 або до служби соціальної допомоги. і їх перенаправлять до шелтеру,. або соціальна служба викличе поліцію, і вони відвезуть до шелтеру. Там надається первинна юридична допомога, зокрема якщо у людини просто немає документів. Там людина може перебувати від 3 до 6 місяців і для дітей є все необхідне", - пояснила Зеленська.

Нагадаємо, в Україні планують посилити відповідальність за домашнє насильство.Крім того, в Україні збільшили кількість груп з реагування на домашнє насильство.

Також Інформатор писав, як розпізнати насильство в сім'ї і як діяти, якщо ви постраждали від цього.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал,щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live.Підписатися на канал у Viber можна тут

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.