У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Молдова розташована за 740 км від ЗАЕС
У Кишиневі (столиця Молдови) мерія дала рекомендації на випадок аварії на Запорізькій АЕС. ЇЇ останнім часом обстрілюють російські військові.
Про це повідомляє Інформатор з посиланням на видання NewsMaker.
Голова управління громадського здоров'я мерії Борис Гилка звинуватив міністерство охорони здоров'я у тому, що громадянами досі не розповіли, як поводитись у разі ядерної катастрофи. Молдова розташована за 740 км від Запорізької АЕС, яку останніми днями обстрілюють окупанти. При ядерній катастрофі мерія рекомендує насамперед зайти до закритого приміщення та не виходити з нього.
"Закрийте вікна, двері та вентиляційні отвори. Вимкніть систему вентиляції, якщо вона є. Якщо ви в машині, закрийте вікна, вимкніть вентиляцію та залиште уражену зону. Зніміть одяг та помістіть його у пластиковий пакет. Вимийте волосся та тіло. Цей запобіжний засіб дозволить видалити будь-які частинки радіоактивного пилу", - йдеться у рекомендації.
Щоб запобігти вбиранню щитовидною залозою радіоактивного йоду, рекомендують приймати таблетки йодистого калію.
"Але ці таблетки потрібні лише у разі великої ядерної аварії. За словами лікарів, щитовидна залоза швидко поглине стабільний (нерадіоактивний) йод із цих таблеток та зупинить накопичення радіоактивного йоду. Останній швидше виводитиметься з організму", - написав Гилка.
При цьому він зазначив, що МОЗ має уточнити, в яких дозах рекомендується приймати цей препарат, кому можна і кому не можна його пити.
Нагадаємо, росіяни погрожують підірвати заміновану Запорізьку АЕС. Крім того, через обстріл окупантами Запорізької АЕС існують ризики витоку водню та розпилення радіоактивних речовин.
Також Інформатор писав, що робити у разі радіаційної аварії.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.
Заголовне фото: з відкритих джерел