Найбільшою довірою в Раді користується Європейська солідарність Порошенка, Слуга народу - четверта з пʼяти: опитування КМІС

35% українців вважають, що діяльність фракції Європейська солідарність приносить користь Україні – це найбільший показник серед усіх парламентських сил. Слуга народу на четвертому місці, випередивши лише колишню ОПЗЖ, – такі результати опитування КМІС

Верховна Рада
Більшість українців не схвалюють роботу "Слуги народу" в Раді. Фото: fotobank.rada.gov.ua

35% українців вважають діяльність фракції "Європейська солідарність" такою, що скоріше йде на користь Україні. Це найбільший показник серед усіх парламентських фракцій. Натомість "Слуга народу" опинилася на четвертому місці, поступившись не лише "Голосу" та "Батьківщині", а й "Платформі за життя та мир" – колишній "ОПЗЖ", яка є забороненою в Україні.

Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) у лютому 2025 року провів опитування щодо ставлення громадян до роботи фракцій у Верховній Раді. Респондентів запитували, чи вважають вони діяльність кожної фракції такою, що йде на користь України, чи скоріше перешкоджає її розвитку. Згідно з результатами, найбільш позитивно українці оцінили діяльність "Європейської солідарності":

  • 35% опитаних вважають, що фракція приносить користь Україні, тоді як 34% мають протилежну думку.

Далі у рейтингу розмістилися:

  • "Голос" – 25% вважають діяльність корисною, 27% – такою, що перешкоджає.
  • "Батьківщина" – 24% позитивних оцінок проти 40% негативних.
  • "Слуга народу" – лише 19% позитивних відповідей, тоді як 61% опитаних вважають її діяльність шкідливою.
  • Щодо групи "Платформа за життя і мир", створеної на базі колишньої ОПЗЖ, 17% вважають її діяльність корисною для країни, а 40% – ні.

Загалом, 59% респондентів позитивно оцінюють хоча б одну з фракцій, тоді як у грудні 2024 року таких було 55%.

Результати опитування КМІС
Результати опитування КМІС

Методологія опитування

Опитування проводилося КМІС 2–6 лютого 2025 року методом телефонних інтерв’ю (CATI) на основі випадкової вибірки мобільних номерів. У ньому взяли участь 1000 респондентів віком від 18 років, які проживають на підконтрольній Україні території. Статистична похибка вибірки не перевищує: 4,1% для показників близько 50%, 3,5% для показників близько 25%, 2,5% – для показників близько 10%, 1,8% – для показників близько 5%. Попри воєнний стан, результати опитування є репрезентативними та відображають реальні суспільні настрої, зазначають у КМІС.

Нагадаємо, що згідно з останнім дослідженням КМІС, 24% українців вважають Петра Порошенка лідером опозиції. Інші політики, включно з Сергієм Притулою та Юлією Тимошенко, мають значно нижчий рівень підтримки.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube