«За моєю оцінкою, я не думаю, що ми досягнемо тут прориву, доки президент [ред. - Трамп] і президент Путін не будуть взаємодіяти безпосередньо з цього питання.»
Трек «Боляче» — про ті стосунки, які давно мали б залишитися в минулому, але вперто не йдуть із голови. Про людей, які вже ніби відпустили, але ловлять себе на думці, що досі болить. Для тих, хто сміється на зустрічах, але подумки все одно шукає її очі. Хто робить вигляд, що забув, — але пам’ятає.
Раніше був зареєстрований перший випадок цієї хвороби
У понеділок, 19 вересня, в Україні зареєстрували другий випадок віспи мавп. Наразі пацієнта госпіталізували з симптомами. У нього підвищена температура, висип на обличчі, ротовій порожнині, руках.
Про це повідомляє Інформатор з посиланням на прес-службу МОЗ.
За словами пацієнта, висип з’явився ще наприкінці серпня. Разом із тим, звернення до лікарні відбулось кілька днів тому.
"Саме тому закликаємо всіх, хто має схожі до віспи мавп симптоми, одразу звертатись по медичну допомогу та самоізолюватись. Це важливо, щоб не наражати інших людей на небезпеку", - йдеться в повідомленні.
У липні в Україну у рамках гуманітарної допомоги доставили ПЛР-тести для проведення щонайменше 5 тисяч досліджень для діагностики вказаного захворювання. Тоді ж їх було розподілено в регіони. Наразі в Україні є можливість виявляти це захворювання в кожному регіонів.
Під час лікування віспи мавп українські медики використовують затверджені рекомендації ВООЗ та міжнародні протоколи щодо діагностики та виявлення відповідного захворювання.
Зазвичай використовується симптоматичне лікування (знеболювальне, жарознижувальне). Якщо ви думаєте, що у вас віспа мавп, то варто звернутись за медичною допомогою, використовуючи засоби протиепідемічного захисту (захисну маску, рукавички), щоб не заразити інших.
Перебувати на самоізоляції треба, допоки всі виразки (пухирці) не покриються кіркою, струпи не відпадуть, а під ними не утвориться новий шар шкіри. Важливо, що йдеться також про ті виразки, які знаходяться всередині тіла, до прикладу, в роті.
Зазначимо, перший випадок відповідного захворювання був зареєстрований 15 вересня. Між собою вказані випадки, за попередніми даними, не пов’язані.
Нагадаємо, в Україні запустили проєкт для громадян, які через війну втратили доступ до медичної допомоги. Крім того, американські хірурги безкоштовно прооперують українців, які постраждали від війни.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.