Учасники НМТ ризикують стати жертвами шахрайських схем
У соціальних мережах почали з'являтись шахрайські боти, які обіцяють "достовірну" інформацію про дату та місце проведення НМТ. Насправді ж вони полюють на персональні дані українців. Про це повідомили у пресслужбі Українського центру оцінювання якості освіти (УЦОЯО).
У різноманітних каналах месенджерів можна побачити новину про бота, який обіцяє «достовірну» інформацію про дату та місце тестування. Для цього він вимагає зазначити приватну інформацію: прізвище, ім’я, місце проживання та інші персональні дані.
"Український центр оцінювання якості освіти застерігає учасників національного мультипредметного тесту (НМТ), їхніх батьків і вчителів від взаємодії із шахрайськими ботами, які вводять в оману, нібито надаючи інформацію про дату та місце проведення НМТ. Передаючи свої персональні дані стороннім ресурсам і ботам, користувачі ризикують стати жертвами шахрайських схем", - йдеться у повідомленні.
Несанкціоноване збирання такої інформації може мати серйозні наслідки: від створення фейкових профілів до спроб доступу до різних приватних ресурсів. Учасників НМТ закликають бути уважними й обачними.
"Намагаючись «випередити інших» або привернути увагу в соціальних мережах, ви можете стати легкою здобиччю для зловмисників. Інформацію про місце та дату проведення НМТ можна дізнатися лише в персональному кабінеті учасника НМТ з 4 травня. У разі виникнення сумнівів щодо достовірності інформації рекомендуємо звертатися до надійних джерел, зокрема до сторінок Українського центру оцінювання якості освіти в соціальних мережах", - вказується у повідомленні.
Шахраї розповсюджують у соціальних мережах та месенджерах неправдиву інформацію про нібито нові правила нарахування пенсійних виплат. Зловмисники видають себе за представників ПФУ та пропонують заповнити «офіційну анкету» на підконтрольних сайтах.
Як працює шахрайська схема?
Зловмисники публікують оголошення з гучними заголовками та посиланням на підроблений сайт, стилізований під офіційний ресурс. Аферисти закликають пенсіонерів терміново заповнити анкету, використовуючи методи соціальної інженерії. У результаті громадяни, не підозрюючи обману, вводять свої особисті та банківські дані на сторонніх ресурсах, які одразу стають відомі зловмисникам і можуть бути використані у шахрайських схемах.
Як не стати жертвою?
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.