Автори вимагають також переглянути деякі шкільні підручники
В Україні пропонують запровадити штрафи до 85 тисяч гривень за розповсюдження ЛГБТ+ символіки, реклами трансгендерного переходу, художніх творів за участю гомосексуальних персонажів чи сексуальних зв’язків з неповнолітніми. Автори закону впевнені, що “гомосексуалізм” набувають в наслідок аморального способу життя.
Про це повідомляє Інформатор з посиланням на Інформатор Гроші.
Якщо закон приймуть, то під забороною опиняться прайди та будь-які публічні ініціативи щодо ЛГБТ-людей. Автор законопроєкту переконані, що “пропаганда педофілії, гомосексуалізму та трансгендеризму” порушує Конституцію України. А також, що "гомосексуалізм" можна "побороти" без медичного втручання.
Ініціатори законопроєкту: Мазурашу Георгій Георгійович (Слуга народу), Драбовський Анатолій Григорович (Слуга народу) Кузьміних Сергій Володимирович (Слуга народу), М'ялик Віктор Ничипорович (За майбутнє), Культенко Артем Валерійович (Слуга народу)
Контекст: Термін “гомосексуалізм”, за даними громадської організації Gender Z, українські представники ЛГБТ-рухів вважають неполіткоректним: за своїм значенням він не є нейтральним та науково обґрунтованим. Коректно вживати термін «гомосексуальність» — з погляду, поваги, науки та семантики.
За версією авторів законопроєкту:
Педофілія — це стосунки сексуального характеру між повнолітнім/повнолітньою та людиною, яка не досягла 16-річного віку.
А пропагандою педофілії вважається визнання її однією з норм, реклама, демонстрація фільмів та мультфільмів з відповідним змістом, друк книг, створення електронного контенту та плакатів, заперечення негативних наслідків для дітей, які постраждали від педофілії. Також до пропаганди прирівнюється заперечення шкоди педофілії за добровільною згодою дитини.
“Гомосексуалізм” (некоректний термін) — стосунки сексуального характеру між людьми однієї статі.
Пропаганда «гомосексуалізму» — це виготовлення, розповсюдження та публічне використання ЛГБТ-символіки, визнання його нормою, реклама чи заклик укладати шлюби, не передбачені Конституцією України, публічне заперечення підвищеного ризику «гомосексуалістів» заразитися ВІЛ, демонстрація фільмів та мультфільмів з відносинами між людьми однієї статі.
“Трансгендеризм” (також некоректний термін. Правильно говорити "трансгендерність") — це самоідентифікація людини без відповідності її біологічній статі.
Пропаганда “трансгендеризму” — це реклама гормональної терапії чи операцій зі зміни статі, визнання цього нормою та її реклама.
Покарання, яке пропонують за це — штраф у розмірі тисячі неоподатковуваних мінімумів для громадян (у 2021 році сума становить 17 тисяч грн), 3 тисяч н.м. (51 тисяча грн) – для юридичних осіб, 5 тисяч н.м. (85 тисяч грн) для чиновників. Якщо "пропаганда" повторюється протягом одного року, то розмір штрафу зростає – громадянину доведеться сплатити 3 тисячі н.м., а компанії – 5 тисяч н.м.
У пояснювальній записці нардепи зазначають низку власних висновків, нібито посилаючись на наукові джерела:
Депутати вимагають переглянути деякі шкільні підручники та книги для дітей, у яких пояснюються терміни «гендер» та «гендерна рівність». На їхню думку, пропаганда гендерної рівності — це пропаганда «гомосексуалізму».
Депутатів обурює, що школярів вчать сприймати гендер та стать як дві різні категорії. На їхню думку, «гендерна ідеологія все частіше стає причиною грубого порушення прав батьків. Наприклад, дівчинку можуть переконати, що вона хлопчик, а батькові заборонити втручатися і зобов'язати звертатися до дочки, використовуючи чоловіче ім'я та займенники».
"Народний депутат Мазурашу та його заклопотані однодумці й однодумиці пропонують штрафувати за те, що ви на прогулянці візьмете за руку кохану людину. За веселковий значок на рюкзаку. За публікацію листів Лесі Українки до Ольги Кобилянської. За обговорення біографії Алана Тюрінга. За показ "Горбатої гори". За публікацію наукових досліджень чи посилання на Міжнародну класифікацію хвороб. Адже міжнародна медична та наукова спільнота вже давно визнала гомосексуальність варіантом норми, а негативні наслідки для фізичного та психічного здоров'я тягнуть за собою гомофобія та упередження, а не секс між людьми однієї статі", — коментує ініціативу народна депутатка Інна Совсун.
В цілому автори законопроєкту використовують риторику та аргументацію, притаманну для РФ. Саме там використовують некоректну принизливу термінологію щодо гомосексуальних та трансгендерних людей на законодавчому рівні. Але Інна Совсун впевнена, що цим законопроєктом можновладці навіть перевершили те, що відбувається в РФ.
"Таких законотворчих "коників" не викидають навіть у Pociї. Адже там заборонена "пpoпaгaнда нeтpaдиційних ceкcyaльних відносин серед нeпoвнoлітнix". Тобто вимагається маркування 18+ на фільмах чи книжках, де присутні однocтaтеві стосунки. Вітаю, слуги народу, ви перевершили північного сусіда", — додала вона.
Крім того, автори законопроєкту використовують грубу маніпуляцію, а саме ставлять в один ряд педофілію, яка є реальним страшним злочином, та сексуальну орієнтацію й гендерну ідентичність.
Інформатор звернувся за коментарем до громадської активістки, керівниці ГО "Gender Stream" Ольги Полякової. Нижче — її коментар у повному обсязі:
"Я ознайомилась з текстом проєкту Закону про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо відповідальності за пропаганду відхилень від конституційних норм сім'ї, дитинства, материнства і батьківства, який запропонувала гомосоціальна компанія чоловіків. До ініціаторів виник ряд питань:
Як постраждала від педофілії двох гетеросексуальних чоловіків у свої 6 років, і як лобістка квір теорії — стверджую, що авторам проєкту треба щонайменш отримати освіту щодо термінології, пропрацювати навички аналізу наукових досліджень, усвідомити та прийняти їхню самоідентифікацію.
Шановним панам треба чітко знати, що педофілія - це сексуальне насильство повнолітнього чоловіка щодо дітей, які не досягли 16 років. А гомосексуальність — це романтичні та сексуальні стосунки між двома людьми за спільною згодою. А маленький рейтинг — це наслідки відсутності політичної освіти і підігрування російському агресору!
Пропозиція проєкту — це профанація перед виборами, щоб підняти свій рейтинг. Нічого спільного з захистом прав дитини та родини він не має. Ініціатор проєкту не в змозі чітко описати, що таке “традиційні цінності”, пропаганда, та інші приклади радянської термінології, яка використовується в проєкті.
Я впевнена точно, що проєкт мають відхилити. По-перше, він дискримінаційний, з мовою ворожнечі. По-друге, він некоректний і підігрує російському агресору, це своєю чергою викликає питання до ініціаторів на рахунок їхніх політичних вподобань.
До того ж політичний курс нашої держави — це євроінтеграція, а не “таможенный союз”. Тому ми з вами маємо усвідомлювати, що цей проєкт не тільки проти ЛГБТКІ+ спільноти. Але і проти свободи та гідності всього українського народу, який бореться проти російської агресії вже 8-й рік".
Насправді це не перша спроба проштовхнути подібну ініціативу до парламенту. Попередні законопроєкти були розкритиковані та відхилені профільними комітетами і навіть не дійшли до сесійної зали Верховної Ради.
Нагадуємо, В Україні з початку 2021 року сталося 88 випадків нападів на активістів, детальніше про ситуацію тут.